КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
XI сесія VI скликання

РІШЕННЯ

від 28 лютого 2013 року N 63/9120

Про Тимчасовий порядок передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві

Додатково див. постанову
 Окружного адміністративного суду міста Києва
 від 27 грудня 2013 року

Відповідно до Земельного кодексу України, законів України "Про оренду землі", "Про Державний земельний кадастр", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності", "Про землеустрій", "Про оцінку земель", "Про державну експертизу землевпорядної документації", "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" та інших законодавчих актів України", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності", "Про адміністративні послуги", "Про захист персональних даних", "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про місцеве самоврядування в Україні", з метою визначення порядку передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність із земель комунальної власності Київська міська рада вирішила:

1. Затвердити Тимчасовий порядок передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві згідно з додатком 1 до цього рішення.

2. Затвердити форми таких клопотань:

- клопотання про погодження місця розташування об'єкта згідно з додатком 2 до цього рішення;

- клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою згідно з додатком 3 до цього рішення;

- клопотання про надання дозволу на передачу земельної ділянки (її частини) в суборенду згідно з додатком 4 до цього рішення;

- клопотання (лист-повідомлення) про поновлення договору оренди земельної ділянки згідно з додатком 5 до цього рішення.

3. Визнати такими, що втратили чинність, рішення Київської міської ради згідно з додатком N 6 до цього рішення.

4. Покласти на Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) такі функції з реалізації повноважень Київської міської ради:

4.1. Організація здійснення землеустрою, організація і здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності територіальної громади міста Києва при проведенні землеустрою.

4.2. Здійснення в установленому законодавством порядку заходів щодо державної реєстрації земельних ділянок комунальної власності територіальної громади міста Києва в Державному земельному кадастрі.

4.3. Здійснення в установленому законодавством порядку заходів щодо реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки територіальної громади міста Києва.

4.4. Здійснення в установленому законодавством порядку інформаційної взаємодії з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин, та його територіальним органом у місті Києві при веденні Державного земельного кадастру та здійсненні Київською міською радою повноважень у галузі регулювання земельних відносин.

4.5. Узгодження із юридичними і фізичними особами істотних умов договорів оренди земельних ділянок та договорів про поновлення договорів оренди земельних ділянок, які укладаються на підставі відповідних рішень Київської міської ради.

4.6. Підготовка та видача розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки комунальної власності під час узгодження істотних умов договорів оренди земельних ділянок та додаткових угод про поновлення договорів оренди земельних ділянок (у разі зміни розміру орендної плати при поновленні договору), які укладаються з юридичними і фізичними особами на підставі відповідних рішень Київської міської ради, підписання цього розрахунку директором департаменту та скріплення його печаткою департаменту.

5. Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):

5.1. Забезпечити облік та зберігання других примірників договорів оренди земельних ділянок, орендодавцем яких є Київська міська рада і право оренди яких зареєстровано в установленому законом порядку.

5.2. Забезпечити в установленому законом порядку надання державним реєстраторам прав на нерухоме майно за їх запитами, зробленими під час проведення реєстрації прав на земельні ділянки, інформації (довідки, копії документів тощо) про документи, що посвідчують право власності, постійного користування чи оренди земельних ділянок, які в установленому порядку зареєстровані Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) до 01.01.2013.

5.3. З метою організації здійснення землеустрою та контролю за використанням і охороною земель комунальної власності при проведенні землеустрою забезпечити ведення міського земельного кадастру на основі створеної за кошти міського бюджету автоматизованої системи - програмного комплексу "Кадастр", на базі якої виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) здійснювалось ведення Державного земельного кадастру в місті Києві.

5.4. Забезпечити в установленому законодавством порядку вжиття заходів щодо здійснення органами державної реєстрації прав або нотаріусом як спеціальним суб'єктом, на якого покладаються функції державного реєстратора прав на нерухоме майно, реєстрації права оренди земельних ділянок комунальної власності територіальної громади міста Києва, що передаються фізичним і юридичним особам в оренду на підставі відповідних договорів оренди землі.

5.5. Забезпечити зберігання в Департаменті земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) оригіналів документації із землеустрою, затвердженої та/або розглянутої Київської міською радою, із дотриманням вимог рішення Київської міської ради від 27.11.2008 N 658/658 "Про питання зберігання документації із землеустрою".

5.6. Забезпечити відповідно до рішення Київської міської ради від 29.10.2009 N 534/2603 "Про питання зберігання документів, що посвідчують право власності та право користування земельними ділянками в м. Києві" зберігання других примірників державних актів на право власності на земельні ділянки, державних актів на право постійного користування земельними ділянками та договорів оренди земельних ділянок, зареєстрованих і виданих Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) до 01.01.2013 на підставі статті 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

6. Встановити, що надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для державної реєстрації в Державному земельному кадастрі земельних ділянок державної власності, визначених пунктами 4 і 6 прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розмежування земель державної та комунальної власності", а також затвердження зазначеної документації із землеустрою здійснюється Київською міською радою в порядку, затвердженому цим рішенням.

7. Рішення Київської міської ради, згоди Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради чи їх доручення (резолюції Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради), які надані у порядку, що діяв на час їх надання, є підставою (згодою, дозволом) для подальшого розроблення, розгляду, погодження, затвердження документації із землеустрою, приведення її у відповідність до чинного законодавства та прийняття рішень Київської міської ради про надання у користування або у власність цих земельних ділянок, а також реєстрації таких земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

8. Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок, погоджені комісією з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації із землеустрою, до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення", але не затверджені Київською міською радою до 01.01.2013, розглядаються Київською міською радою після державної реєстрації таких земельних ділянок в порядку, встановленому Законом України "Про Державний земельний кадастр".

9. Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок, розроблені на підставі дозволів Київської міської ради, підписаних Київським міським головою або заступником міського голови - секретарем Київради, але не погоджені комісією з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення", розглядаються Київською міською радою після їх погодження та державної реєстрації таких земельних ділянок в порядку, встановленому Земельним кодексом України та Законом України "Про Державний земельний кадастр".

10. Клопотання юридичних і фізичних осіб щодо надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, подані та зареєстровані до моменту набрання чинності цим рішенням, але по яких Київською міською радою не прийняті рішення про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, розглядаються відповідно до Тимчасового порядку, затвердженого пунктом 1 цього рішення.

11. Поновлення договорів оренди земельних ділянок, терміни дії яких закінчилися та ці ділянки не зареєстровані в Державному земельному кадастрі, здійснюється після державної реєстрації таких земельних ділянок та реєстрації права власності територіальної громади на них відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень". У такому разі дозволом на розроблення технічної документації із встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) є рішення Київської міської ради, на підставі якого укладався договір оренди земельної ділянки, строк дії якого закінчився, або доручення Київського міського голови чи заступника міського голови - секретаря Київради на розроблення зазначеної технічної документації із землеустрою.

12. Рішення Київської міської ради, прийняті до набуття чинності цим рішенням, відповідно до яких зацікавлені особи мають право укласти договори оренди землі, вважаються такими, що втратили чинність, через два роки після набуття ними чинності, у разі якщо від зацікавленої особи не надійшло звернення про укладення договору оренди землі, не розроблено технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та/або технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою (у випадках, встановлених законом), та/або у разі якщо зацікавлена особа умисно ухиляється від підписання договору оренди земельної ділянки протягом цього строку.

13. Передати Державному агентству земельних ресурсів України копію технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва, в тому числі нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення в межах міста Києва, затвердженої рішенням Київської міської ради від 26.07.2007 N 43/1877 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва та Порядку її визначення".

Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) забезпечити у п'ятиденний строк з дня офіційного оприлюднення цього рішення передачу за актом приймання-передачі копії зазначеної технічної документації Державному агентству земельних ресурсів України.

14. Після прийняття та набрання чинності Законом України про перелік адміністративних послуг Тимчасовий порядок, затверджений пунктом 1 цього рішення, підлягає приведенню у відповідність до вимог такого закону.

15. До затвердження в установленому порядку планів зонування та детальних планів території міста Києва Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) забезпечити в установленому порядку розгляд та погодження відповідних клопотань про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою та документації із землеустрою відповідно до чинної містобудівної документації.

16. Офіційно оприлюднити це рішення у газеті Київської міської ради "Хрещатик".

17. Це рішення набуває чинності з дня його офіційного оприлюднення.

18. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури.

 

Заступник міського голови -
секретар Київради

Г. Герега


 

Додаток 1
до рішення Київської міської ради
28.02.2013 N 63/9120


Тимчасовий порядок передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві

Розділ 1. Загальні положення

Стаття 1. Визначення термінів

У цьому Порядку наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку - витяг з Державного земельного кадастру, виданий територіальним органом Державного агентства земельних ресурсів України на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера, складовою частиною якого є кадастровий план земельної ділянки;

витяг з міського земельного кадастру - текстово-графічний витяг з міського земельного кадастру, що відображає місцезнаходження та межі об'єктів землеустрою та/або земельних ділянок;

державна реєстрація земельної ділянки - внесення до Державного земельного кадастру територіальним органом Державного агентства земельних ресурсів України у місті Києві відомостей про сформовану земельну ділянку в порядку, встановленому Законом України "Про Державний земельний кадастр", підтвердженням чого є витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

дозвіл Київської міської ради на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки - прийняте за результатами розгляду клопотань фізичних та юридичних осіб рішення Київської міської ради про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або у встановлених цим порядком випадках доручення Київського міського голови чи заступника міського голови - секретаря Київради на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки;

дозвіл Київської міської ради на передачу земельної ділянки в суборенду - рішення Київської міської ради про надання орендарю згоди на передачу земельної ділянки або її частини в суборенду іншій особі;

дозвільний центр - створений в установленому Законом України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" порядку орган, в якому представники місцевих дозвільних органів та державний адміністратор діють за принципом організаційної єдності щодо видачі документів дозвільного характеру, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання документів дозвільного характеру та який є складовою частиною центру надання адміністративних послуг, що створюється відповідно до Закону України "Про адміністративні послуги";

електронний файл - електронний файл уніфікованої форми для обміну інформацією, що містить відомості про результати робіт із землеустрою у форматі та згідно з вимогами, визначеними Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 N 1051 "Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру" (далі - Порядок ведення Державного земельного кадастру);

зацікавлена особа - фізична або юридична особа, яка має намір одержати земельну ділянку в користування або безоплатно у власність і має на це право згідно з законодавством України;

згода (дозвіл) Київської міської ради на поділ чи об'єднання земельних ділянок - доручення міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу (об'єднання) земельних ділянок, надане на підставі клопотання землекористувача про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо поділу (об'єднання) раніше сформованих земельних ділянок без зміни їх цільового призначення;

земельна ділянка - частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами;

витяг з містобудівного кадастру - документ, виданий службою містобудівного кадастру Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що містить запитувані споживачем офіційні відомості з містобудівного кадастру, що характеризують чинні на певній території містобудівні регламенти та інші умови провадження містобудівної діяльності, містобудівні умови та обмеження, а також (у разі наявності) вимоги та обмеження щодо використання земельних ділянок і розташованих на них об'єктів нерухомості, викопіювання з містобудівної документації та інші довідкові відомості з інформаційних ресурсів містобудівного кадастру. Витяг з містобудівного кадастру надається безкоштовно;

кадастрова справа - справа, сформована на підставі клопотань зацікавлених осіб щодо передачі (надання) земельних ділянок та доданих зацікавленими особами до клопотань документів, дозволу Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою, містить оригінал розробленої документації із землеустрою з матеріалами її погодження, а також інші документи щодо передачі (надання) земельної ділянки; реєстраційний номер кадастрової справи є одночасно її реєстраційним номером у Департаменті земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Департамент земельних ресурсів);

контроль при проведенні землеустрою - здійснення Департаментом земельних ресурсів контролю за використанням та охороною земель комунальної власності при проведенні землеустрою щодо відповідності розробленої документації із землеустрою технічній документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва, програмі використання та охорони земель міста Києва та іншим міським програмам у сфері охорони і використання земель, затвердженим відповідними рішеннями Київської міської ради, а також даним міського земельного кадастру;

міський земельний кадастр - електронна база даних, що відображає черговий стан використання та охорони земель міста на основі автоматизованої системи - програмного комплексу "Кадастр" (далі - ПК "Кадастр"), яка ведеться Департаментом земельних ресурсів, зокрема, з метою організації здійснення землеустрою та контролю за використанням і охороною земель комунальної власності при проведенні землеустрою;

об'єкт землеустрою - земельна ділянка, щодо якої зацікавленій особі надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування нової земельної ділянки, або на підставі якої здійснюється передача (надання) земельної ділянки без формування земельної ділянки та зміни її цільового призначення;

проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки - вид документації із землеустрою, яка складається з текстової і графічної частин та розробляється у разі формування нової земельної ділянки (крім поділу та об'єднання) або передачі (надання) земельної ділянки із зміною її цільового призначення, затверджується рішенням Київської міської ради та визначає місце розташування земельної ділянки, її площу і межі, цільове призначення і види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель, правовий режим та обмеження у використанні земельної ділянки, в тому числі відповідно до містобудівної документації;

реєстрація клопотань (заяв) - реєстрація приймальнею Київради з земельних питань клопотань про погодження місця розташування об'єкта, про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою або заяв на одержання документа дозвільного характеру в ПК "Кадастр" шляхом внесення до нього відомостей про зацікавлену особу, що звернулась з відповідним клопотанням (заявою), про місце розташування, розміри та межі об'єкта землеустрою, а також присвоєння такому клопотанню (заяві) і відповідній справі-клопотанню або кадастровій справі реєстраційного номера та присвоєння реєстраційно-облікового коду об'єкта землеустрою в ПК "Кадастр";

справа-клопотання - справа, сформована на підставі клопотання зацікавленої особи про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, містить дозвіл Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою, реєстраційний номер справи-клопотання є одночасно її реєстраційним номером у Департаменті земельних ресурсів;

технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) - вид документації із землеустрою, яка складається з текстової і графічної частин та розробляється у разі передачі (надання) в користування (власність) сформованої земельної ділянки без зміни її цільового призначення;

технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди, - вид документації із землеустрою, яка складається з текстової і графічної частин та розробляється з метою одержання орендарем згоди Київської міської ради на передачу частини земельної ділянки в суборенду іншій особі і визначає встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди;

технічна документація із землеустрою щодо поділу (об'єднання) земельних ділянок - вид документації із землеустрою, яка складається з текстової і графічної частин та розробляється у разі формування нової земельної ділянки шляхом поділу чи об'єднання землекористувачем раніше сформованих земельних ділянок, що перебувають в його користуванні, без зміни їх цільового призначення;

технічне забезпечення ПК "Кадастр" - технічне і технологічне супроводження ПК "Кадастр", в тому числі перевірка електронного файла на відповідність документації із землеустрою в паперовій формі даним міського земельного кадастру, а також формування інформації в електронному вигляді з метою включення до міського земельного кадастру для організації і здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності при проведенні землеустрою, підготовка та видача витягів з міського земельного кадастру;

формування земельної ділянки - визначення на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або технічної документації із землеустрою щодо поділу (об'єднання) земельних ділянок площі, меж та цільового призначення (крім поділу чи об'єднання), правового режиму, в тому числі видів її використання і обмежень у використанні земельної ділянки та здійснення її державної реєстрації.

Стаття 2. Завдання та сфера дії Тимчасового порядку передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві

1. Тимчасовий порядок передачі (надання) земельних ділянок у користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві (далі - Порядок) з метою вирішення питань реалізації права на землю фізичними та юридичними особами визначає загальні положення і встановлює особливості та процедуру надання в постійне користування, передачі в оренду та у власність земельних ділянок із земель комунальної власності територіальної громади міста Києва, процедуру поділу чи об'єднання земельних ділянок комунальної власності, передачі в суборенду та поновлення договорів оренди земельних ділянок комунальної власності, а також визначає засади організації здійснення землеустрою, організації і здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності при проведенні землеустрою, координації діяльності місцевих органів земельних ресурсів.

2. Цей Порядок розроблено відповідно до вимог Конституції України, Земельного кодексу України, Лісового кодексу України, Водного кодексу України, законів України "Про оренду землі", "Про Державний земельний кадастр", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності", "Про землеустрій", "Про оцінку земель", "Про державну експертизу землевпорядної документації", "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" та інших законодавчих актів України", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення", "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності", "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності", "Про адміністративні послуги", "Про захист персональних даних", "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про місцеве самоврядування в Україні".

3. Дія цього Порядку поширюється на випадки надання (передачі) Київською міською радою земельних ділянок із земель комунальної власності:

а) в постійне користування:

підприємствам, установам та організаціям, що належать до комунальної власності, а також підприємствам, установам та організаціям, що належать до державної власності, з одночасною передачею земельних ділянок комунальної власності у державну власність;

громадським організаціям інвалідів України, їх підприємствам (об'єднанням), установам та організаціям;

релігійним організаціям України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їхньої діяльності;

публічному акціонерному товариству залізничного транспорту загального користування, утвореному відповідно до Закону України "Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування";

підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління багатоквартирними житловими будинками та належними до них будівлями і спорудами державної або комунальної власності;

іншим суб'єктам земельних відносин у випадках, встановлених законом;

б) в оренду без проведення земельних торгів у разі:

розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб;

використання земельних ділянок для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, та спеціального водокористування відповідно до отриманих спеціальних дозволів (ліцензій);

використання релігійними організаціями, які легалізовані в Україні, земельних ділянок під культовими будівлями;

будівництва об'єктів, що в повному обсязі здійснюється за кошти державного та місцевих бюджетів;

надання земельних ділянок державним та комунальним підприємствам, бюджетним установам, а також господарським товариствам, у статутному капіталі яких державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 60 відсотків;

надання земельних ділянок підприємствам, установам і громадським організаціям у сфері культури і мистецтв (у тому числі національним творчим спілкам та їх членам) під творчі майстерні;

надання земельних ділянок в оренду для реконструкції кварталів застарілої забудови, для будівництва соціального та доступного житла, якщо конкурс на його будівництво вже проведено;

розміщення іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій згідно з міжнародними договорами України;

надання земельної ділянки, викупленої для суспільних потреб чи примусово відчуженої з мотивів суспільної необхідності, для забезпечення таких потреб;

надання земельних ділянок для потреб приватного партнера в рамках державно-приватного партнерства відповідно до закону;

надання земельної ділянки замість (взамін) викупленої для суспільних потреб чи примусово відчуженої з мотивів суспільної необхідності та повернення такої земельної ділянки колишньому власнику чи його спадкоємцю (правонаступнику), у разі якщо така потреба відпала;

будівництва, обслуговування та ремонту об'єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об'єктів зв'язку та дорожнього господарства (крім об'єктів дорожнього сервісу);

створення озеленених територій загального користування;

будівництва об'єктів забезпечення життєдіяльності населених пунктів (сміттєпереробних об'єктів, очисних споруд, котелень, кладовищ, протиерозійних, протизсувних і протиселевих споруд);

передачі громадянам земельних ділянок для ведення садівництва, будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів;

надання земельних ділянок особам взамін тих, що були викуплені (примусово відчужені) для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності за рішенням органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції;

поновлення договорів оренди землі;

використання земельних ділянок для здійснення концесійної діяльності;

передачі в оренду, концесію майнових комплексів або нерухомого майна, розташованого на земельних ділянках комунальної власності;

надання в оренду земельних ділянок індустріальних парків керівним компаніям цих індустріальних парків;

в інших випадках, визначених законом;

в) безоплатно у власність громадянам, а також у разі приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян, для:

будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки);

будівництва індивідуальних гаражів; індивідуального дачного будівництва; ведення садівництва;

г) безоплатно у власність юридичним особам:

житлово-будівельним (житловим) та гаражно-будівельним кооперативам для житлового і гаражного будівництва;

садівницьким товариствам земель загального користування (земельні ділянки, зайняті захисними смугами, дорогами, проїздами, будівлями і спорудами та іншими об'єктами загального користування);

дачним кооперативам земель загального користування (земельні ділянки, зайняті захисними смугами, дорогами, проїздами, будівлями і спорудами загального користування);

об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків для експлуатації і обслуговування розташованих на земельних ділянках багатоквартирних житлових будинків, а також будівель, споруд та прибудинкової території, що належать їм;

в інших випадках, визначених законодавством.

4. Земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна, що перебувають у комунальній власності, передаються підприємствам, установам та організаціям, що належать до комунальної власності, лише на праві постійного користування, якщо інше не передбачено законодавством.

Земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна, що передані з комунальної власності до державної власності, передаються підприємствам, установам та організаціям, що належать до державної власності, на праві постійного користування з одночасною передачею земельної ділянки комунальної власності у державну власність, якщо інше не передбачено законодавством.

5. Клопотання про погодження місця розташування об'єкта, про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою (проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки), крім клопотань громадян щодо передачі земельних ділянок в оренду або безоплатно у власність у межах норм безоплатної передачі (приватизації) земельних ділянок, якщо інше не передбачено цим Порядком, подаються до Київської міської ради через приймальню Київської міської ради з земельних питань (далі - приймальня Київради з земельних питань).

6. Реєстрацію клопотань, зазначених у пункті 5 цієї статті, формування відповідних справ-клопотань та реєстрацію їх передачі до Київської міської ради приймальня Київради з земельних питань здійснює за допомогою технічних засобів ПК "Кадастр".

7. Матеріально-технічне забезпечення приймальні Київради з земельних питань покладається на Департамент земельних ресурсів.

8. Технічне забезпечення ПК "Кадастр" здійснює комунальне підприємство, підпорядковане Департаменту земельних ресурсів.

9. Заяви суб'єктів господарювання на одержання документів дозвільного характеру (рішення Київської міської ради про передачу у власність, надання у постійне користування або в оренду земельних ділянок) подаються до Київської міської ради за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України, через дозвільний центр, який є складовою частиною центру надання адміністративних послуг (далі - Дозвільний центр).

10. Дозвільний центр у день реєстрації заяви на одержання документів дозвільного характеру або протягом наступного робочого дня передає заяву з доданими до неї документами до секретаріату Київської міської ради.

11. Режим забудови територій, визначених для містобудівних потреб, встановлюється у генеральному плані міста, планах зонування та детальних планах територій.

12. Режим забудови територій, визначених для містобудівних потреб, обов'язковий для врахування під час розроблення документації із землеустрою.

13. Зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території, забороняється, якщо інше не передбачено законодавством.

14. У разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", передача (надання) земельних ділянок із земель комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється, якщо інше не передбачено законодавством.

15. У разі набуття зацікавленою особою права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, яка перебуває в користуванні іншої особи, оформлення прав на відповідну земельну ділянку здійснюється з урахуванням положень статей 791, 116, 120 Земельного кодексу України.

Стаття 3. Підстави для передачі (надання) земельних ділянок у користування

1. Передача земельних ділянок в оренду або надання їх у постійне користування здійснюється відповідно до рішення Київської міської ради, яке приймається на підставі відповідної документації із землеустрою.

2. Передача земельних ділянок в оренду або надання їх у постійне користування на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки здійснюється у разі формування нової земельної ділянки (крім поділу та об'єднання) або передачі (надання) земельної ділянки із зміною її цільового призначення.

3. Передача земельних ділянок в оренду або надання їх у постійне користування на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється у разі передачі (надання) в користування сформованої земельної ділянки без зміни її цільового призначення.

4. Передача земельних ділянок в оренду або надання їх у постійне користування на підставі технічної документації із землеустрою щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок здійснюється у разі формування нових земельних ділянок шляхом поділу чи об'єднання землекористувачем раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають в його користуванні.

5. Передача орендарем частини земельної ділянки в суборенду здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди.

6. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для її передачі в оренду або надання її в постійне користування розробляється на підставі дозволу Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою, крім випадків, коли відповідно до законодавства та цього Порядку одержання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) не вимагається.

7. Технічна документація із землеустрою щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок розробляється на підставі згоди (дозволу) Київської міської ради на поділ чи об'єднання земельних ділянок.

8. На розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди, дозвіл Київської міської ради не вимагається.

Стаття 4. Підстави для безоплатної передачі земельних ділянок у власність юридичним особам або громадянам

1. Передача земельних ділянок безоплатно у власність юридичним особам або громадянам здійснюється рішенням Київської міської ради, яке приймається на підставі відповідної документації із землеустрою, а у разі приватизації громадянами земельних ділянок, які перебувають у їх користуванні, - на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) (при приватизації земельної ділянки, на якій розташований житловий будинок, право власності на який зареєстровано, після присвоєння такій земельні ділянці кадастрового номера) або на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки (при приватизації земельної ділянки, право користування якою посвідчено державним актом на право постійного користування або договором оренди землі).

2. Передача земельних ділянок безоплатно у власність здійснюється у разі:

приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;

безоплатної передачі громадянам земельних ділянок у межах, визначених законодавством норм безоплатної передачі земельних ділянок громадянам;

безоплатної передачі житлово-будівельним (житловим) та гаражно-будівельним кооперативам, садівницьким товариствам, дачним кооперативам та об'єднанням співвласників багатоквартирного житлового будинку у передбачених законодавством випадках;

в інших випадках, передбачених законодавством.

3. Передача земельних ділянок безоплатно у власність на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки здійснюється у випадках, передбачених пунктом 2 статті 3 та відповідно до розділу 4 цього Порядку.

4. Передача земельних ділянок безоплатно у власність на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється у випадках, передбачених пунктом 3 статті 3 та відповідно до розділу 5 цього Порядку.

5. Приватизація земельних ділянок, які перебувають в користуванні громадян, на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) або на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки, здійснюється відповідно до розділу 8 цього Порядку.

Розділ 2. Порядок отримання дозволу Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою

Стаття 5. Подання клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою

1. Зацікавлена особа, яка має намір одержати земельну ділянку в користування або у власність, звертається до Київської міської ради через приймальню Київради з земельних питань (крім громадян, які подають клопотання про передачу земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), ведення садівництва, індивідуального дачного та гаражного будівництва або про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою з метою одержання земельних ділянок для зазначених цілей в оренду) із клопотанням про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою.

2. До клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою додаються:

викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали в масштабі не менше 1:2000, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки;

витяг з містобудівного кадастру;

витяг з міського земельного кадастру;

нотаріально посвідчена письмова згода землекористувача на вилучення земельної ділянки чи її частини при формуванні нової земельної ділянки (у разі необхідності вилучення земельної ділянки) або припинення права користування земельною ділянкою чи її частиною при формуванні нової земельної ділянки (у разі добровільної відмови від права користування земельною ділянкою) із зазначенням розмірів передбаченої для вилучення (припинення права користування) земельної ділянки та умов її вилучення, а також документи, що посвідчують правонаступництво землекористувача (якщо таке було), або у разі ненадання чи відмови у наданні такої згоди - рішення суду про вирішення цього питання. У разі подання клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для експлуатації та обслуговування існуючих будівель чи споруд, відповідно до статті 120 Земельного кодексу України, за рахунок земельної ділянки або частини земельної ділянки, яка була відведена уповноваженим органом до 1991 року та на яку на момент подання клопотання документ, що посвідчує право користування, не оформлений та не зареєстрований, нотаріально посвідчена згода не вимагається. У разі подання клопотання про виготовлення документації із землеустрою особою, яка набула право власності на житловий будинок, будівлю або споруду на такій земельній ділянці, відповідно до статті 120 Земельного кодексу України, нотаріально посвідчена письмова згода землекористувача на вилучення земельної ділянки чи її частини, необхідної для експлуатації та обслуговування набутого житлового будинку, будівлі або споруди, не вимагається;

нотаріально посвідчена згода на поділ чи об'єднання земельної ділянки заставодержателів, інших користувачів земельної ділянки, якщо такі є (у разі подачі клопотання щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок);

нотаріально посвідчені копії документів щодо правового статусу об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд) та копія матеріалів технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, якщо такі розташовані на земельній ділянці;

копії рішень уповноважених органів про передачу земельної ділянки в користування (у разі подачі клопотання щодо земельної ділянки, яка надавалась в користування до 15.03.91 - до введення в дію Земельного кодексу Української РСР) або довідка Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про відсутність в архіві документів щодо відведення відповідної земельної ділянки (крім подачі клопотання щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок або щодо передачі сформованої земельної ділянки без зміни її цільового призначення);

копії документів, що посвідчують право на земельну ділянку (за наявності, а у разі подачі клопотання щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок або щодо передачі сформованої земельної ділянки - обов'язково);

засвідчені печаткою та підписом керівника зацікавленої особи копії установчих документів (для юридичних осіб), витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (для юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців), копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України) (для фізичних осіб - підприємців), а для громадянина - копія документа, що посвідчує особу, та копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України);

довіреність або засвідчена в установленому порядку її копія, на підставі якої інтереси заявника представляє його уповноважена особа (у разі якщо клопотання подається представником).

2.1. До згоди землекористувача на вилучення чи припинення права користування земельною ділянкою або до клопотання щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок, а також у разі передачі сформованої земельної ділянки без зміни її цільового призначення додаються:

а) у разі виникнення права користування земельною ділянкою до 01.01.2013 - копія документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою, та витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

б) у разі виникнення права користування земельною ділянкою після 01.01.2013 - копії документів, що посвідчують оформлення та реєстрацію права користування земельною ділянкою, витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права користування земельною ділянкою.

3. У разі невідповідності клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою та складу доданих до нього документів вимогам цього Порядку клопотання не приймається.

4. Приймальня Київради з земельних питань у день реєстрації клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою або протягом наступного робочого дня передає це клопотання з доданими до нього документами, сформованими у справу-клопотання, до секретаріату Київської міської ради.

5. Секретаріат Київської міської ради разом з дорученням (резолюцією) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради у день надходження клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою або протягом наступного робочого дня надсилає його через приймальню Київради з земельних питань до Департаменту земельних ресурсів.

6. У випадку надходження до Департаменту земельних ресурсів клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою з доданими документами, які не відповідають складу та змісту документів, встановлених цією статтею, або не дають можливості розглядати клопотання по суті (подано недостатньо відомостей та документів щодо правового статусу майна, розташованого на земельній ділянці, графічні матеріали не відповідають вимогам цієї статті), Департамент земельних ресурсів через приймальню Київради з земельних питань повертає їх зацікавленій особі на доопрацювання.

У випадку повернення клопотання Департамент земельних ресурсів письмово зазначає підстави такого повернення. Після усунення зацікавленою особою зазначених Департаментом земельних ресурсів недоліків повторне повернення клопотання не допускається.

7. У разі подачі клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою з метою зміни цільового призначення земельної ділянки та/або будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єктів будівництва (будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси, лінійні об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури та інші об'єкти) Департамент земельних ресурсів надсилає клопотання з доданими до нього документами до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Департамент містобудування та архітектури), який у триденний термін надає Департаменту земельних ресурсів висновок щодо відповідності заявленої ініціативи містобудівній документації або ситуації, а також щодо наявних містобудівних умов і обмежень.

Стаття 6. Надання дозволу Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою

1. Реєстраційний номер справи-клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою є одночасно реєстраційним номером відповідного клопотання в Департаменті земельних ресурсів.

2. Департамент містобудування та архітектури розглядає клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою протягом трьох робочих днів та надсилає до Департаменту земельних ресурсів свій висновок щодо відповідності заявленої ініціативи містобудівній документації або ситуації, а також щодо наявних містобудівних умов і обмежень, що мають бути враховані при розробленні документації із землеустрою.

3. Департамент земельних ресурсів за результатами опрацювання клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, а також висновку Департаменту містобудування та архітектури щодо відповідності заявленої ініціативи містобудівній документації або ситуації та щодо наявних містобудівних умов і обмежень, який надається у випадках, передбачених цим Порядком, розробляє проект рішення Київської міської ради про надання дозволу на розроблення відповідної документації із землеустрою із зазначенням орієнтовного розміру та меж земельної ділянки (або проект рішення про відмову у наданні такого дозволу), який розглядається Київською міською радою в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради, та у строк, встановлений законодавством.

4. Рішення Київської міської ради про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою з метою зміни цільового призначення земельної ділянки приймається за результатами розгляду клопотань зацікавлених осіб, які в установленому законодавством України порядку оформили та зареєстрували право користування на цю земельну ділянку.

5. Підставами для відмови у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою можуть бути невідповідність ініціативи (місця розташування) земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також Генеральному плану міста Києва, іншій містобудівній документації, схемам землеустрою і техніко-економічним обґрунтуванням використання та охорони земель міста Києва, проектам землеустрою щодо впорядкування території міста Києва, затвердженим у встановленому законодавством порядку; подання зацікавленою особою неповного складу пакета документів, необхідних для одержання дозволу на розроблення документації із землеустрою, виявлення в документах, поданих зацікавленою особою, недостовірних відомостей та інші підстави, встановлені законом.

Забороняється відмова у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, місце розташування об'єктів на яких погоджено згідно із статтею 151 Земельного кодексу України.

6. Дозвіл Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою або відмова в наданні такого дозволу видається секретаріатом Київської міської ради зацікавленій особі або її уповноваженому представнику.

7. Копія дозволу Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою або відмови в наданні такого дозволу разом із відповідною справою-клопотанням передається до Департаменту земельних ресурсів, а копія такого дозволу секретаріатом Київської міської ради надсилається Департаменту містобудування та архітектури.

8. Дозвіл Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою не гарантує позитивного рішення Київської міської ради з питання передачі (надання) земельної ділянки. В дозволі відповідно до вимог законодавства України можуть бути зазначені попередні умови передачі (надання) земельної ділянки.

Розділ 3. Погодження місця розташування об'єкта на земельній ділянці

Стаття 7. Подання клопотання про погодження місця розташування об'єкта

1. Юридичні особи або фізичні особи - підприємці, зацікавлені у викупі земельних ділянок, що перебувають у власності громадян чи юридичних осіб, для суспільних потреб та з мотивів суспільної необхідності з метою погодження місця розташування об'єкта звертаються до Київської міської ради з клопотанням про погодження місця розташування об'єкта через приймальню Київради з земельних питань для погодження місця розташування таких об'єктів:

будівництво, капітальний ремонт, реконструкція та обслуговування лінійних об'єктів та об'єктів транспортної і енергетичної інфраструктури, пов'язаних з обслуговуванням територіальної громади міста Києва (доріг, мостів, естакад, газо- та водопроводів, ліній електропередачі, зв'язку, аеропортів, нафтових та газових терміналів, електростанцій), та об'єктів, необхідних для їх експлуатації;

розташування об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення;

створення міських парків, будівництво дошкільних навчальних закладів, майданчиків відпочинку, стадіонів та кладовищ;

для розміщення інших об'єктів у встановлених законодавством випадках.

Погодження місця розташування об'єкта для викупу земельних ділянок, що допускають можливість їх примусового відчуження з мотивів суспільної необхідності за рішенням суду, здійснюється виключно під розміщення:

лінійних об'єктів та об'єктів транспортної і енергетичної інфраструктури, пов'язаних з обслуговуванням територіальної громади міста Києва (доріг, мостів, естакад, магістральних трубопроводів, ліній електропередачі, аеропортів, нафтових і газових терміналів, електростанцій) та об'єктів, необхідних для їх експлуатації;

об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, кладовищ;

інших об'єктів у встановлених законодавством випадках.

2. До клопотання про погодження місця розташування об'єкта додаються:

матеріали обґрунтування необхідності викупу та/або відведення земельної ділянки;

викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали в масштабі не менше 1:2000, на яких зазначено бажане місце розташування та орієнтовний розмір земельної ділянки;

витяг з містобудівного кадастру;

витяг з міського земельного кадастру;

документи щодо правового статусу об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд) - у разі розташування таких на землях комунальної власності у випадку якщо місце розташування об'єкта, крім земель приватної власності, також погоджується на землях комунальної власності;

нотаріально засвідчена письмова згода власника земельної ділянки (землекористувача) на викуп земельної ділянки (її частини) (крім викупу земельної ділянки (її частини) з підстав, що допускають можливість її примусового відчуження з мотивів суспільної необхідності) із зазначенням розмірів передбаченої для викупу земельної ділянки та умов її викупу;

засвідчені печаткою та підписом керівника зацікавленої особи копії установчих документів (для юридичних осіб), витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (для юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців), копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України) (для фізичних осіб - підприємців);

довіреність або засвідчена в установленому порядку її копія, на підставі якої інтереси заявника представляє його уповноважена особа (у разі якщо клопотання подається представником).

2.1. До згоди власника земельної ділянки на її викуп додаються:

а) у разі виникнення права власності на земельну ділянку до 01.01.2013 - копія документа, що посвідчує право власності на земельну ділянку, та витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

б) у разі виникнення права власності на земельну ділянку після 01.01.2013 - копії документів, що посвідчують оформлення та реєстрацію права власності на земельну ділянку, витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на земельну ділянку;

в) у разі якщо на земельній ділянці розташовані об'єкти нерухомого майна (будівлі, споруди) - документи щодо правового статусу об'єктів нерухомого майна, розташованих на земельній ділянці, що підтверджують в установленому законодавством порядку оформлення та реєстрацію права власності на таке нерухоме майно, а також копія матеріалів технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна.

3. У разі невідповідності клопотання про погодження місця розташування об'єкта та складу доданих до нього документів вимогам цього Порядку клопотання не приймається.

4. Приймальня Київради з земельних питань у день реєстрації клопотання про погодження місця розташування об'єкта або протягом наступного робочого дня передає це клопотання з доданими до нього документами, сформованими у справу-клопотання, до секретаріату Київської міської ради.

5. У разі викупу земельних ділянок під об'єкти містобудування, розміщення яких визначено містобудівною або землевпорядною документацією (Генеральний план міста Києва, детальні плани території, інша містобудівна документація, техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель міста Києва, проекти землеустрою щодо впорядкування території міста Києва тощо), погодження місця розташування об'єкта не проводиться.

Стаття 8. Розгляд клопотань про погодження місця розташування об'єкта

1. Секретаріат Київської міської ради разом з дорученням (резолюцією) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради у день надходження клопотання про погодження місця розташування об'єкта або протягом наступного робочого дня надсилає його через приймальню Київради з земельних питань до Департаменту земельних ресурсів для організації його розгляду територіальним органом Державного агентства земельних ресурсів України у місті Києві (далі - Територіальний орган земельних ресурсів) та Департаментом містобудування та архітектури.

2. Департамент земельних ресурсів протягом п'яти днів з дня надходження клопотання про погодження місця розташування об'єкта надсилає його копію і копії додатків до нього Територіальному органу земельних ресурсів і Департаменту містобудування та архітектури, які протягом десяти днів з дня одержання копії клопотання надають Київській міській раді висновок про погодження місця розташування об'єкта або відмову в такому погодженні, який із супровідним листом надсилається на адресу Департаменту земельних ресурсів.

3. Департамент земельних ресурсів на підставі висновків Територіального органу земельних ресурсів і Департаменту містобудування та архітектури готує проект рішення Київської міської ради про погодження місця розташування об'єкта або про відмову в такому погодженні.

4. У разі якщо викуп земельних ділянок проводиться за погодженням з Верховною Радою України, Департамент земельних ресурсів готує висновок щодо можливості погодження місця розташування об'єкта та проект листа від імені Київської міської ради за підписом Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради про подання матеріалів погодження місця розташування об'єкта до Кабінету Міністрів України для їх розгляду і подання до Верховної Ради України для прийняття відповідного рішення.

5. У рішенні Київської міської ради про погодження місця розташування земельної ділянки зазначається кадастровий номер земельної ділянки, у зв'язку з викупом якої погоджується місце розташування об'єкта.

6. Рішення про погодження місця розташування об'єкта з одночасним наданням дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймається Київською міською радою в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради, та у строки, встановлені законодавством.

7. У разі якщо викуп земельних ділянок проводиться за погодженням з Верховною Радою України, рішення про погодження місця розташування об'єкта з одночасним наданням дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймається Київською міською радою після отримання рішення Верховної Ради України про погодження місця розташування об'єкта.

8. Рішення Київської міської ради про погодження місця розташування об'єкта і надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або відмова в такому погодженні і наданні такого дозволу видається секретаріатом Київської міської ради зацікавленій особі або її уповноваженому представнику.

9. Копія рішення Київської міської ради про погодження місця розташування об'єкта і надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або відмова в такому погодженні і наданні такого дозволу разом із відповідною справою-клопотанням передається до Департаменту земельних ресурсів, а копія такого рішення надсилається Секретаріатом Київської міської ради до Департаменту містобудування та архітектури.

Розділ 4. Порядок передачі (надання) земельної ділянки на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та здійснення контролю за використанням і охороною земель при проведенні землеустрою

Стаття 9. Розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки

1. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється на підставі дозволу на його розроблення.

2. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням зацікавленої особи виконавцем робіт із землеустрою, який відповідно до законодавства є розробником документації із землеустрою.

3. Умови і строки розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки визначаються договором, укладеним між зацікавленою особою і розробником документації із землеустрою, а строк розроблення проекту землеустрою не має перевищувати встановленого законодавством максимального строку складання документації із землеустрою.

4. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється відповідно до вимог, визначених законодавством та цим Порядком.

5. При визначенні меж та розмірів об'єкта землеустрою під час розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробник такого проекту, якщо інше не визначено умовами договору між зацікавленою особою та розробником, з метою здійснення контролю за використанням і охороною земель комунальної власності територіальної громади міста Києва узгоджує проектні межі та розмір земельної ділянки з Департаментом земельних ресурсів шляхом проставлення відповідної відмітки на матеріалах геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування.

6. При виконанні робіт із розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в частині встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) допускається збільшення меж земельної ділянки та її площі не більше ніж на 50 кв. м у порівнянні з дозволом Київської міської ради.

7. Зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок, а проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої власник має намір змінити, розробляється на замовлення власника земельної ділянки без надання Київською міською радою дозволу на його розроблення.

Стаття 10. Погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки

1. Розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки з дотриманням вимог законів України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та "Про адміністративні послуги" погоджується в порядку та органами, встановленими статтею 1861 Земельного кодексу України.

2. У разі якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект з дотриманням вимог законів України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та "Про адміністративні послуги" подається зацікавленою особою або розробником документації із землеустрою до Державного агентства земельних ресурсів України або його територіального органу в місті Києві для здійснення такої експертизи.

3. Зацікавлена особа має право ініціювати проведення добровільної державної експертизи проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

4. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої власник має намір змінити, погоджується в порядку, встановленому статтями 20, 1861 Земельного кодексу України, та розглядається відповідно до розділу 4 цього Порядку.

Стаття 11. Державна реєстрація земельної ділянки

1. Земельна ділянка, сформована на підставі розробленого та погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, підлягає державній реєстрації.

Стаття 12. Здійснення заходів щодо державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку територіальної громади

1. Розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки після державної реєстрації земельної ділянки розробник документації із землеустрою від імені зацікавленої особи, якщо інше не встановлено договором, подає до Департаменту земельних ресурсів із:

заявою про вжиття заходів для реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку територіальної громади міста Києва;

оригіналом розробленого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в паперовій формі з матеріалами його погодження та документами, що підтверджують державну реєстрацію земельної ділянки;

електронним файлом.

2. Департамент земельних ресурсів перевіряє проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки на відповідність дозволу на його розроблення програмі використання та охорони земель міста Києва та іншим міським програмам у сфері охорони і використання земель, затвердженим відповідними рішеннями Київської міської ради, а також даним міського земельного кадастру та організовує перевірку електронного файла.

3. Департамент земельних ресурсів у разі відповідності проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки вимогам, встановленим пунктом 2 цієї статті, організовує внесення електронного файла до міського земельного кадастру, про що на проекті землеустрою, в тому числі на графічній частині, робиться відмітка, та вживає відповідно до законів України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності" заходів щодо державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку територіальної громади міста Києва протягом десяти робочих днів з моменту одержання документів, передбачених пунктом 1 цієї статті.

4. Після державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку територіальної громади міста Києва проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки невідкладно повертається Департаментом земельних ресурсів розробнику документації із землеустрою, який її подав від імені зацікавленої особи, або зацікавленій особі.

5. У разі невідповідності проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки вимогам, встановленим пунктом 2 цієї статті, або якщо за результатами здійснення контролю при проведенні землеустрою відкрились відомості чи обставини, що не були належним чином відображені розробниками в проекті землеустрою щодо відведення земельної ділянки, не відповідають дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки повертається Департаментом земельних ресурсів розробнику документації із землеустрою, який його подав від імені зацікавленої особи, або безпосередньо зацікавленій особі на доопрацювання. У такому випадку Департамент земельних ресурсів письмово зазначає підстави повернення.

Після доопрацювання проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається до Департаменту земельних ресурсів в порядку, встановленому цією статтею.

Стаття 13. Підготовка проекту рішення Київської міської ради про передачу (надання) земельної ділянки та прийняття такого рішення

1. Після державної реєстрації земельної ділянки та державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку територіальної громади міста Києва зацікавлена особа з метою прийняття Київською міською радою рішення про передачу (надання) земельної ділянки в користування (у власність) звертається до державного адміністратора дозвільного центру з заявою на одержання документа дозвільного характеру за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України.

2. До заяви на одержання документа дозвільного характеру додаються:

оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з матеріалами його погодження;

позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації - у разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законодавством;

витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

довіреність або засвідчена в установленому законодавством порядку її копія, на підставі якої інтереси зацікавленої особи представляє його уповноважена особа (у разі якщо заява подається представником).

3. У разі невідповідності заяви та складу доданих до неї документів вимогам цього Порядку заява не приймається.

4. Державний адміністратор дозвільного центру у день реєстрації заяви на одержання документа дозвільного характеру або протягом наступного робочого дня передає заяву з доданими до неї документами до секретаріату Київської міської ради.

5. Секретаріат Київської міської ради разом з дорученням (резолюцією) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради у день надходження заяви на одержання документа дозвільного характеру або протягом наступного робочого дня надсилає її разом з доданими до неї документами до Департаменту земельних ресурсів для підготовки проекту рішення Київської міської ради про передачу (надання) земельної ділянки в користування (у власність) або про відмову у передачі (наданні) земельної ділянки в користування (у власність).

6. У разі надходження до Департаменту земельних ресурсів заяви на одержання документа дозвільного характеру з проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки, який не відповідає вимогам законодавства та цього Порядку (проект не відповідає вимогам до складу та змісту проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, проект не погоджено в установленому законодавством порядку, щодо проекту не одержано позитивного висновку державної експертизи землевпорядної документації, проект не подавався для вжиття заходів щодо реєстрації права комунальної власності територіальної громади міста Києва на земельну ділянку, проект не містить відомостей і документів щодо правового статусу нерухомого майна (будівель, споруд), розташованого на земельній ділянці, які підтверджують речове право зацікавленої особи на таке майно, відсутність інших документів чи відомостей, які повинні бути складовою проекту), а також у разі якщо не здійснено державну реєстрацію земельної ділянки, така заява разом з проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки та іншими доданими документами повертається Департаментом земельних ресурсів через державного адміністратора дозвільного центру зацікавленій особі на доопрацювання.

7. Рішення про передачу (надання) земельної ділянки в користування (у власність) або про відмову в передачі (наданні) земельної ділянки приймається Київською міською радою в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради, та у строки, встановлені законодавством.

8. У рішенні про надання (передачу) земельної ділянки зазначаються кадастровий номер земельної ділянки та її розмір (площа), а також реєстраційний номер і дата надходження заяви на видачу документа дозвільного характеру та номер кадастрової справи.

9. Рішенням про надання (передачу) земельної ділянки у користування (власність) за проектом землеустрою щодо її відведення здійснюються:

затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

вилучення земельних ділянок у землекористувачів із затвердженням умов вилучення земельних ділянок або припинення права користування земельною ділянкою (у разі необхідності) відповідно до частини 5 статті 116 Земельного кодексу України;

надання (передача) земельної ділянки особі у користування (власність) з визначенням умов її використання і затвердженням умов надання (передачі), у тому числі (у разі необхідності) вимог відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва;

одночасна передача земельної ділянки комунальної власності у державну власність у разі надання земельної ділянки комунальної власності у постійне користування підприємствам, установам, організаціям державної власності, в тому числі у разі надання земельної ділянки у зв'язку з передачею будівлі, споруди, іншого об'єкта нерухомого майна комунальної власності у державну власність на підставі відповідного рішення Київської міської ради.

10. Рішення Київської міської ради про надання (передачу) земельної ділянки зацікавленій особі у користування (у власність) або про відмову у передачі (наданні) земельної ділянки в користування (у власність) передається секретаріатом Київської міської ради державному адміністратору дозвільного центру для видачі зацікавленій особі або її уповноваженому представнику, а засвідчена копія такого рішення надсилається із супровідним листом територіальному органу Державного агентства земельних ресурсів України в місті Києві для внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру.

11. Копія рішення Київської міської ради про надання (передачу) земельної ділянки зацікавленій особі у користування (у власність) або про відмову у передачі (наданні) земельної ділянки в користування (у власність) разом з відповідною кадастровою справою передається до Департаменту земельних ресурсів, а копія такого рішення секретаріатом Київської міської ради надсилається до Департаменту містобудування та архітектури.

Розділ 5. Порядок передачі (надання) земельної ділянки на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки (без проекту землеустрою щодо її відведення)

Стаття 14. Розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)

1. Дозвіл Київської міської ради на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), право комунальної власності територіальної громади міста Києва на яку зареєстровано, надається у формі доручення Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

2. Зацікавлена особа з метою розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) звертається до Київської міської ради з клопотанням про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) відповідно до статті 5 цього Порядку з урахуванням особливостей, встановлених цією статтею.

3. Департамент земельних ресурсів після надходження з секретаріату Київської міської ради клопотання та доданих до нього документів протягом п'яти робочих днів готує проект доручення Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), який передається на підпис Київському міському голові або заступнику міського голови - секретарю Київради через приймальню Київради з земельних питань

У разі невідповідності клопотання про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та доданих документів складу та змісту документів, встановлених цією статтею, або у разі неможливості розглядати клопотання по суті (подано недостатньо відомостей та документів щодо правового статусу майна, розташованого на земельній ділянці, подані графічні матеріали не відповідають вимогам цієї статті) вони протягом визначеного цією статтею терміну повертаються Департаментом земельних ресурсів через приймальню Київради з земельних питань зацікавленій особі на доопрацювання. У випадку повернення клопотання Департамент земельних ресурсів письмово зазначає підстави такого повернення. Після усунення зацікавленою особою зазначених Департаментом земельних ресурсів недоліків повторне повернення клопотання не допускається.

4. Департамент земельних ресурсів після надходження доручення Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради з клопотанням про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) протягом п'яти робочих днів письмово інформує зацікавлену особу про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

5. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) розробляється на підставі доручення Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради про надання дозволу на розроблення зазначеної технічної документації із землеустрою.

6. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) розробляється за замовленням зацікавленої особи виконавцем робіт із землеустрою, який відповідно до законодавства є розробником документації із землеустрою.

7. Умови і строки розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) визначаються договором, укладеним між зацікавленою особою і розробником документації із землеустрою, а термін розроблення технічної документації не має перевищувати встановленого законодавством максимального терміну складання документації із землеустрою.

8. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) розробляється відповідно до вимог, визначених законодавством та цим Порядком.

9. У разі передачі (надання) земельної ділянки без зміни її цільового призначення для видів використання земельної ділянки в межах певної категорії земель відповідно до статті 20 Земельного кодексу України, в тому числі для розташування об'єктів будівництва (здійснення нового будівництва, реконструкції, реставрації), якщо таке будівництво або такі види використання не передбачались наявними документами, що посвідчують право на землю, або не були передбачені документацією із землеустрою при формуванні земельної ділянки за проектом землеустрою щодо її відведення, до технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) додається висновок Департаменту містобудування та архітектури щодо відповідності заявленої ініціативи (видів використання) містобудівній документації або ситуації та наявним містобудівним умовам та обмеженням, що мають бути враховані при розробці зазначеної технічної документації із землеустрою.

Стаття 15. Внесення відомостей про технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) до міського земельного кадастру

1. Розроблена технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) подається розробником документації із землеустрою від імені зацікавленої особи, якщо інше не встановлено договором, до Департаменту земельних ресурсів.

До Департаменту земельних ресурсів подається:

оригінал технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки; електронний файл.

2. Департамент земельних ресурсів здійснює комплексний аналіз технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та у разі її відповідності законодавству і цьому Порядку організовує внесення відомостей про зазначену документацію із землеустрою до міського земельного кадастру та повертає документацію із землеустрою зацікавленій особі.

У разі невідповідності технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) вимогам законодавства та цього Порядку така технічна документація повертається Департаментом земельних ресурсів розробнику, який його подав від імені зацікавленої особи, або безпосередньо зацікавленій особі на доопрацювання. Департамент земельних ресурсів письмово зазначає підстави повернення.

Після доопрацювання технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) подається до Департаменту земельних ресурсів в порядку, встановленому цією статтею.

Стаття 16. Підготовка проекту рішення Київської міської ради про передачу (надання) земельної ділянки та прийняття такого рішення

1. Зацікавлена особа з метою прийняття Київською міською радою рішення про передачу (надання) земельної ділянки в користування (у власність) на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) звертається до державного адміністратора дозвільного центру з заявою на одержання документа дозвільного характеру за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України.

2. До заяви на одержання документа дозвільного характеру додаються:

оригінал технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки;

витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

висновок Департаменту містобудування та архітектури (у випадку, передбаченому пунктом 9 статті 14 цього Порядку);

довіреність або засвідчена в установленому законодавством порядку її копія, на підставі якої інтереси зацікавленої особи представляє його уповноважена особа (у разі якщо заява подається представником).

3. У разі невідповідності заяви та складу доданих до неї документів вимогам цього Порядку заява не приймається.

4. Державний адміністратор дозвільного центру у день реєстрації заяви на одержання документа дозвільного характеру або протягом наступного робочого дня передає заяву з доданими до неї документами до секретаріату Київської міської ради.

5. Секретаріат Київської міської ради разом з дорученням (резолюцією) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради у день надходження заяви на одержання документа дозвільного характеру або протягом наступного робочого дня надсилає її разом з доданими до неї документами до Департаменту земельних ресурсів для розгляду та підготовки проекту рішення Київської міської ради про надання (передачу) земельної ділянки в користування (у власність) або про відмову в наданні (передачі) земельної ділянки в користування (у власність) у разі невідповідності технічної документації вимогам законодавства та прийнятим відповідно до них нормативно-правовим актам.

6. У випадку надходження до Департаменту земельних ресурсів заяви на одержання документа дозвільного характеру з технічною документацією із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), яка не відповідає вимогам цього Порядку (не відповідає вимогам до складу технічної документації; не подавалась для внесення відомостей про зазначену документацію із землеустрою до міського земельного кадастру; до технічної документації у випадку, передбаченому пунктом 9 статті 14 цього Порядку, не додано висновок Департаменту містобудування та архітектури; документація не містить відомостей і документів щодо правового статусу нерухомого майна (будівель, споруд), розташованого на земельній ділянці, які підтверджують речове право зацікавленої особи на таке майно; відсутність інших документів чи відомостей, які повинні бути складовою технічної документації), така заява разом з технічною документацією із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та доданими до неї документами повертається Департаментом земельних ресурсів через державного адміністратора дозвільного центру зацікавленій особі на доопрацювання.

7. У рішенні про надання (передачу) земельної ділянки зазначається кадастровий номер земельної ділянки та її розмір (площа), а також реєстраційний номер і дата надходження заяви на видачу документа дозвільного характеру та номер кадастрової справи.

8. Рішення про надання (передачу) земельної ділянки в користування (у власність) або про відмову в наданні (передачі) земельної ділянки приймається Київською міською радою в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради, та у строки, встановлені законодавством.

9. Рішення Київської міської ради про надання (передачу) земельної ділянки особі у користування (у власність) або про відмову у передачі (наданні) земельної ділянки в користування (у власність) передається секретаріатом Київської міської ради державному адміністратору дозвільного центру для видачі зацікавленій особі або її уповноваженому представнику, а засвідчена копія такого рішення надсилається із супровідним листом територіальному органу Державного агентства земельних ресурсів України в місті Києві для внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру, а також надсилається до Департаменту містобудування та архітектури.

10. Копія рішення Київської міської ради про надання (передачу) земельної ділянки зацікавленій особі у користування (у власність) або про відмову у передачі (наданні) земельної ділянки в користування (у власність) разом з відповідною кадастровою справою передається до Департаменту земельних ресурсів.

Розділ 6. Поділ чи об'єднання землекористувачами земельних ділянок, які перебувають у їхньому користуванні

Стаття 17. Розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок

1. Згода (дозвіл) Київської міської ради на поділ чи об'єднання землекористувачем без зміни цільового призначення раніше сформованих земельних ділянок, право комунальної власності територіальної громади міста Києва на які зареєстровано і які перебувають у користуванні землекористувача, надається у формі доручення (резолюції) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу (об'єднання) земельних ділянок.

2. Землекористувач з метою поділу чи об'єднання без зміни цільового призначення раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у його користуванні, звертається до Київської міської ради з клопотанням про надання згоди (дозволу) на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу (об'єднання) земельних ділянок в порядку, встановленому статтею 5 цього Порядку.

3. Департамент земельних ресурсів після надходження з секретаріату Київської міської ради клопотання та доданих до нього документів протягом трьох робочих днів готує проект доручення Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради про надання згоди (дозволу) на розроблення технічної документації щодо поділу (об'єднання) земельних ділянок, який передається на підпис Київському міському голові або заступнику міського голови - секретарю Київради через приймальню Київради з земельних питань.

У разі невідповідності клопотання про надання згоди (дозволу) на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу (об'єднання) земельних ділянок та доданих документів складу та змісту документів, встановлених цією статтею, або у разі неможливості розглядати клопотання по суті (подано недостатньо відомостей та документів щодо правового статусу майна, розташованого на земельній ділянці, подані графічні матеріали не відповідають вимогам цієї статті) вони протягом визначеного у цій статті строку повертаються Департаментом земельних ресурсів через приймальню Київради з земельних питань зацікавленій особі на доопрацювання. У випадку повернення клопотання Департамент земельних ресурсів письмово зазначає підстави повернення. Після усунення зацікавленою особою зазначених Департаментом земельних ресурсів недоліків повторне повернення клопотання не допускається.

4. Департамент земельних ресурсів після надходження доручення Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради з клопотанням про надання згоди (дозволу) на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу (об'єднання) земельних ділянок протягом п'яти робочих днів письмово інформує зацікавлену особу про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу (об'єднання) земельних ділянок.

5. Технічна документація із землеустрою щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок розробляється за замовленням землекористувача виконавцем робіт із землеустрою, який відповідно до законодавства є розробником документації із землеустрою.

6. Умови і терміни розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок визначаються договором, укладеним між землекористувачем і розробником документації із землеустрою, а термін розроблення технічної документації не повинен перевищувати встановленого законодавством максимального строку складання документації із землеустрою.

7. Технічна документація із землеустрою щодо поділу земельних ділянок розробляється з урахуванням містобудівної ситуації шляхом узгодження з Департаментом містобудування та архітектури у випадках, якщо земельна ділянка, що підлягає поділу, є більшою за 0,5 га у центральній планувальній зоні міста Києва, більшою за 1 га поза межами центральної планувальної зони в кварталах сформованої забудови міста Києва, більшою за 2 га поза межами центральної забудови в кварталах забудови міста Києва, що формуються.

8. У разі поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок із визначенням видів використання сформованих у результаті поділу чи об'єднання земельних ділянок у межах певної категорії земель відповідно до статті 20 Земельного кодексу України, в тому числі для розташування об'єктів будівництва (здійснення нового будівництва, реконструкції, реставрації), якщо таке будівництво або такі види використання не передбачались наявними документами, що посвідчують право на землю, або не були передбачені документацією із землеустрою при формуванні земельної ділянки за проектом землеустрою щодо її відведення та/або не зареєстровані в Державному земельному кадастрі, до технічної документації із землеустрою щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок додається висновок Департаменту містобудування та архітектури щодо відповідності заявленої ініціативи (видів використання) містобудівній документації або ситуації та наявним містобудівним умовам та обмеженням, що мають бути враховані при розробці зазначеної технічної документації із землеустрою.

Стаття 18. Державна реєстрація земельних ділянок, сформованих в результаті поділу чи об'єднання земельних ділянок

1. Земельні ділянки, сформовані на підставі технічної документації із землеустрою щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок, підлягають державній реєстрації.

Стаття 19. Здійснення заходів щодо державної реєстрації права комунальної власності територіальної громади на земельні ділянки, сформовані в результаті поділу (об'єднання)

1. Розгляд технічної документації із землеустрою щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок при здійсненні контролю при проведенні землеустрою та здійснення заходів щодо державної реєстрації права комунальної власності територіальної громади міста Києва на сформовані в результаті поділу чи об'єднання земельні ділянки здійснюється відповідно до статті 12 цього Порядку.

До Департаменту земельних ресурсів подаються:

заява про вжиття заходів для реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку територіальної громади міста Києва;

оригінал технічної документації із землеустрою щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок;

електронний файл.

Стаття 20. Підготовка проекту рішення Київської міської ради про передачу (надання) земельної ділянки, сформованої в результаті поділу чи об'єднання, та прийняття такого рішення

1. Землекористувач з метою прийняття Київською міською радою на підставі технічної документації із землеустрою щодо поділу (об'єднання) земельних ділянок рішення про внесення змін до договору оренди землі у зв'язку із формуванням нових земельних ділянок в результаті поділу чи об'єднання земельних ділянок, що перебували в його оренді, або про передачу (надання) йому в постійне користування (у власність) нових земельних ділянок, сформованих в результаті поділу (об'єднання) земельних ділянок, що перебували в його користуванні, після державної реєстрації сформованих в результаті поділу (об'єднання) земельних ділянок та державної реєстрації права комунальної власності територіальної громади міста Києва на сформовані в результаті поділу (об'єднання) земельні ділянки звертається до державного адміністратора дозвільного центру з заявою на одержання документа дозвільного характеру за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України.

2. До заяви на одержання документа дозвільного характеру додаються:

оригінал технічної документації із землеустрою щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок;

висновок Департаменту містобудування та архітектури (тільки у випадку, передбаченому пунктом 8 статті 17 цього Порядку);

витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (земельні ділянки);

довіреність або засвідчена в установленому законодавством порядку її копія, на підставі якої інтереси зацікавленої особи представляє його уповноважена особа (у разі якщо заява подається представником).

3. У разі невідповідності заяви та складу доданих до неї документів вимогам цього Порядку заява не приймається.

4. Державний адміністратор дозвільного центру у день реєстрації заяви на одержання документа дозвільного характеру або протягом наступного робочого дня передає заяву з доданими до неї документами до секретаріату Київської міської ради.

5. Секретаріат Київської міської ради разом з дорученням (резолюцією) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради у день надходження заяви на одержання документа дозвільного характеру або протягом наступного робочого дня надсилає її разом з доданими до неї документами до Департаменту земельних ресурсів для розгляду та підготовки проекту рішення Київської міської ради про надання (передачу) у користування (у власність) земельних ділянок, сформованих у результаті поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, або про відмову в наданні (передачі) земельної ділянки в користування (у власність) у разі невідповідності технічної документації вимогам законодавства та прийнятим відповідно до них нормативно-правовим актам.

6. У випадку надходження до Департаменту земельних ресурсів заяви на одержання документа дозвільного характеру з технічною документацією із землеустрою щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок, яка не відповідає вимогам цього Порядку (не відповідає вимогам до складу технічної документації; не додано висновок Департаменту земельних ресурсів про можливість передачі (надання) земельної ділянки; документація не подавалась для здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності при проведенні землеустрою та для вжиття заходів щодо реєстрації права комунальної власності територіальної громади міста Києва на земельну ділянку; до технічної документації у передбаченому пунктом 8 статті 17 цього Порядку випадку не додано висновок Департаменту містобудування та архітектури; документація не містить відомостей і документів щодо правового статусу нерухомого майна (будівель, споруд), розташованого на земельній ділянці, які підтверджують речове право зацікавленої особи на таке майно; відсутність інших документів чи відомостей, які повинні бути складовою технічної документації), така заява разом з технічною документацією із землеустрою щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок та доданими до неї документами повертається Департаментом земельних ресурсів через державного адміністратора дозвільного центру зацікавленій особі на доопрацювання.

7. У рішенні про надання (передачу) земельної ділянки зазначаються кадастровий номер земельних ділянок, сформованих в результаті поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, та їх розмір (площа), а також реєстраційний номер і дата надходження заяви на видачу документа дозвільного характеру та номер кадастрової справи.

8. Рішення про надання (передачу) в користування (у власність) земельних ділянок, сформованих у результаті поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, або про відмову в наданні (передачі) таких земельних ділянок приймається Київською міською радою в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради, та у строки, встановлені законодавством.

9. Рішення Київської міської ради про надання (передачу) землекористувачу у користування (у власність) земельних ділянок, сформованих у результаті поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, або про відмову у наданні (передачі) таких земельних ділянок у користування (у власність) передається секретаріатом Київської міської ради державному адміністратору дозвільного центру для видачі зацікавленій особі або її уповноваженому представнику, а засвідчена копія такого рішення надсилається із супровідним листом територіальному органу Державного агентства земельних ресурсів України в місті Києві для внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру, а також надсилається Департаменту містобудування та архітектури.

10. Копія рішення Київської міської ради про надання (передачу) землекористувачу у користування (у власність) земельних ділянок, сформованих в результаті поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок, або про відмову у передачі (наданні) таких земельних ділянок у користування (у власність) разом з відповідною кадастровою справою передається до Департаменту земельних ресурсів.

Розділ 7. Передача громадянам безоплатно у власність або в оренду земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки), ведення садівництва, індивідуального дачного та гаражного будівництва

Стаття 21. Порядок отримання дозволу на розроблення документації із землеустрою у випадках передачі громадянам безоплатно у власність або в оренду земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки), ведення садівництва, індивідуального дачного та гаражного будівництва

1. Громадяни, зацікавлені в одержанні земельної ділянки у межах м. Києва для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального гаражного та дачного будівництва чи ведення садівництва, подають безпосередньо до Київської міської ради клопотання про передачу земельної ділянки у власність, а у разі наміру одержати земельну ділянку для зазначених цілей в оренду - клопотання в довільній формі про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою.

2. У клопотанні про передачу земельної ділянки у власність, а у разі наміру одержати земельну ділянку в оренду - у клопотанні про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, зазначаються цільове призначення ділянки, орієнтовний розмір і місце розташування земельної ділянки (далі - клопотання). У клопотанні відповідно до Закону України "Про захист персональних даних" також зазначається в довільній формі згода громадянина на обробку в ПК "Кадастр" його персональних даних, зазначених у клопотанні та доданих до нього документах.

3. До клопотання додаються:

викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали у масштабі не менше 1:2000, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки;

витяг з містобудівного кадастру;

витяг з міського земельного кадастру;

нотаріально посвідчена письмова згода землекористувача на вилучення земельної ділянки чи її частини при формуванні нової земельної ділянки (у разі необхідності вилучення земельної ділянки) або припинення права користування земельною ділянкою чи її частиною при формуванні нової земельної ділянки (у разі добровільної відмови від права користування земельною ділянкою) із зазначенням розмірів передбаченої для вилучення (припинення права користування) земельної ділянки та умов її вилучення, а також документи, що посвідчують правонаступництво землекористувача, якщо таке було, або у разі ненадання чи відмови у наданні такої згоди - рішення суду про вирішення цього питання;

нотаріально посвідчені копії документів щодо правового статусу об'єктів нерухомого майна (житлового будинку та інших будівель, споруд) та копія матеріалів технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна (житлового будинку та інших будівель, споруд), якщо такі розташовані на земельній ділянці;

копії рішень уповноважених органів про передачу земельної ділянки в користування (у разі подачі клопотання щодо земельної ділянки, яка надавалась в користування до 15.03.91 - до введення в дію Земельного кодексу Української РСР) або довідка Департаменту містобудування та архітектури про відсутність в архіві документів щодо відведення відповідної земельної ділянки (крім подачі клопотання щодо передачі сформованої земельної ділянки без зміни її цільового призначення);

копії документів, що посвідчують право на земельну ділянку (за наявності, а у разі подачі клопотання щодо передачі сформованої земельної ділянки без зміни її цільового призначення - обов'язково);

копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України); копія паспорта громадянина;

довіреність або засвідчена в установленому порядку її копія, на підставі якої інтереси заявника (громадянина) представляє його уповноважена особа (у разі якщо клопотання подається представником).

3.1. До згоди землекористувача на вилучення чи припинення права користування земельною ділянкою додаються:

а) у разі виникнення права користування земельною ділянкою до 01.01.2013 - копія документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою, та витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

б) у разі виникнення права користування земельною ділянкою після 01.01.2013 - копії документів, що посвідчують оформлення та реєстрацію права користування земельною ділянкою, витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права користування земельною ділянкою.

У разі подання клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для експлуатації та обслуговування існуючих будівель чи споруд, відповідно до статті 120 Земельного кодексу України, за рахунок земельної ділянки або частини земельної ділянки, яка була відведена уповноваженим органом до 1991 року та на яку на момент подання клопотання документ, що посвідчує право користування, не оформлений та не зареєстрований, нотаріально засвідчена згода не вимагається.

4. Секретаріат Київської міської ради разом з дорученням (резолюцією) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради у день надходження клопотання або протягом наступного робочого дня надсилає його через приймальню Київради з земельних питань для опрацювання до Департаменту земельних ресурсів.

5. У разі невідповідності клопотання та складу доданих до нього документів вимогам цього Порядку клопотання по суті не розглядається Департаментом земельних ресурсів, про що громадянин інформується відповідним листом протягом семи робочих днів з дня надходження клопотання з секретаріату Київської міської ради.

У цьому разі громадянин або його уповноважена особа отримують додані до клопотання документи у Департаменті земельних ресурсів для приведення їх у відповідність до вимог цього Порядку, а при отриманні документів на звороті клопотання громадянином або уповноваженою ним особою робиться відповідна відмітка з описом отриманих документів, яка скріплюється підписом громадянина або уповноваженої ним особи із зазначенням дати отримання документів.

Після приведення документів, що були додані до клопотання, у відповідність до вимог цього Порядку громадянин подає клопотання до Київської міської ради в порядку, встановленому цією статтею.

6. Підставами для відмови у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою можуть бути невідповідність ініціативи щодо місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законодавством порядку, подання зацікавленою особою неповного складу пакета документів, необхідних для одержання дозволу на розроблення документації із землеустрою, виявлення в документах, поданих зацікавленою особою, недостовірних відомостей та інші підстави, встановлені законодавством.

7. З метою визначення відповідності заявленої ініціативи містобудівній документації Департамент земельних ресурсів надсилає клопотання з доданими до нього документами до Департаменту містобудування та архітектури, який у триденний термін надає Департаменту земельних ресурсів висновок щодо відповідності заявленої ініціативи містобудівній документації або ситуації та наявним містобудівним умовам і обмеженням, що мають бути враховані при розробленні документації із землеустрою.

8. Департамент земельних ресурсів за результатами опрацювання клопотання та висновку Департаменту містобудування та архітектури готує проект рішення Київської міської ради про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою або проект відмови у наданні такого дозволу, який приймається Київською міською радою в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради, та у строки, встановлені законодавством.

Стаття 22. Розроблення, погодження, розгляд документації із землеустрою та прийняття Київською міською радою рішень у випадках передачі громадянам безоплатно у власність або надання в оренду земельних ділянок

1. Розроблення і погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), ведення садівництва, індивідуального дачного та гаражного будівництва, а також державна реєстрація земельної ділянки, здійснення контролю при проведенні землеустрою та здійснення заходів щодо державної реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки територіальної громади міста Києва здійснюються відповідно до розділу 4 цього Порядку.

2. Розроблення і розгляд технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у разі передачі раніше сформованих земельних ділянок громадянам для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки), ведення садівництва, індивідуального дачного та гаражного будівництва, здійснення контролю при проведенні землеустрою здійснюються відповідно до розділу 5 цього Порядку.

3. Для прийняття Київською міською радою рішення про надання (передачу) земельної ділянки у власність або в оренду громадянин подає до Київської міської ради через приймальню Київради з земельних питань заяву про передачу документації із землеустрою, до якої додає:

а) у разі формування нової земельної ділянки або передачі земельної ділянки із зміною її цільового призначення:

оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з матеріалами його погодження;

позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації - у разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законодавством;

витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

довіреність або засвідчену в установленому законодавством порядку її копію, на підставі якої інтереси зацікавленої особи представляє його уповноважена особа (у разі якщо заява подається представником);

б) у разі передачі раніше сформованої земельної ділянки без зміни її цільового призначення:

оригінал технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);

витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

висновок Департаменту містобудування та архітектури (у випадку, передбаченому пунктом 9 статті 14 цього Порядку);

довіреність або засвідчену в установленому законодавством порядку її копію, на підставі якої інтереси зацікавленої особи представляє його уповноважена особа (у разі якщо заява подається представником).

3. Приймальня Київради з земельних питань у день реєстрації заяви або протягом наступного робочого дня передає цю заяву з доданими до неї документами, сформованими у кадастрову справу, до секретаріату Київської міської ради.

4. Секретаріат Київської міської ради разом з дорученням (резолюцією) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради у день надходження клопотання або протягом наступного робочого дня надсилає його через приймальню Київради з земельних питань до Департаменту земельних ресурсів для розгляду та підготовки проекту рішення Київської міської ради про передачу земельної ділянки безоплатно у приватну власність чи оренду або про відмову в передачі земельної ділянки у власність чи оренду.

5. У випадку надходження до Департаменту земельних ресурсів документації із землеустрою, яка не відповідає вимогам законодавства та цього Порядку, документація із землеустрою та додані до неї документи (проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки з підстав, визначених пунктом 6 статті 13 цього Порядку, або технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) з підстав, визначених пунктом 6 статті 16 цього Порядку) повертаються Департаментом земельних ресурсів через приймальню Київради із земельних питань громадянину на доопрацювання.

6. На підставі розробленої і погодженої документації із землеустрою Департамент земельних ресурсів готує проект рішення Київської міської ради про передачу земельної ділянки безоплатно у приватну власність чи в оренду або про відмову в передачі земельної ділянки у власність чи оренду.

7. У рішенні про передачу земельної ділянки зазначається кадастровий номер земельної ділянки, що передається у власність або в оренду, та номер кадастрової справи.

8. Рішення приймається Київською міською радою в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради, та у строки, встановлені законодавством.

9. Рішення про передачу громадянину земельної ділянки у власність чи оренду або про відмову в передачі земельної ділянки у власність чи в оренду видається секретаріатом Київської міської ради громадянину, а засвідчена копія такого рішення надсилається із супровідним листом територіальному органу Державного агентства земельних ресурсів України в місті Києві для внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру, а також надсилається до Департаменту містобудування та архітектури.

10. Копія рішення Київської міської ради про передачу громадянину земельної ділянки у власність чи в оренду або про відмову у передачі земельної ділянки у власність чи оренду разом з відповідною кадастровою справою передається до Департаменту земельних ресурсів.

Розділ 8. Приватизація земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян

Стаття 23. Приватизація земельних ділянок, які перебувають в користуванні громадян

1. Приватизація громадянами земельних ділянок, які перебувають у їхньому користуванні, наданих в користування до 15.03.91 - до введення в дію Земельного кодексу Української РСР і на яких розташовані житлові будинки, право власності на які зареєстровано, здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), розробленої відповідно до вимог законодавства та цього Порядку, після присвоєння таким земельним ділянкам кадастрового номера в порядку, встановленому пунктом 3 прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Державний земельний кадастр".

2. Приватизація громадянами земельних ділянок, які перебувають у їхньому користуванні на підставі державних актів на право постійного користування землею або договорів оренди землі і яким присвоєно кадастровий номер земельної ділянки та без зміни її цільового призначення, здійснюється на підставі технічних матеріалів та документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою.

3. У всіх інших випадках безоплатне одержання у власність (приватизація) громадянами земельних ділянок, які перебувають у їхньому користуванні, для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів, а також ведення садівництва, в тому числі колективного садівництва громадянами - членами садівницьких товариств, здійснюється відповідно до розділу 7 цього Порядку.

4. У заявах щодо приватизації земельної ділянки громадянином відповідно до Закону України "Про захист персональних даних" зазначається в довільній формі згода громадянина на обробку в ПК "Кадастр" його персональних даних, зазначених у заяві та доданих до неї документах.

Стаття 24. Встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для приватизації земельної ділянки, на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано

1. Громадянин, у користуванні якого перебуває земельна ділянка, на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано, з метою встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для приватизації земельної ділянки подає безпосередньо до Київської міської ради заяву в довільній формі про організацію робіт із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) (далі - заява).

2. У заяві зазначаються місце розташування земельної ділянки та визначений громадянином розробник документації із землеустрою.

3. До заяви додаються такі технічні матеріали та документи:

викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали у масштабі не менше 1:2000, на яких зазначено місце розташування та розмір земельної ділянки;

витяг з містобудівного кадастру;

витяг з міського земельного кадастру;

нотаріально посвідчені копії документів щодо правового статусу об'єктів нерухомого майна (житлового будинку та інших будівель, споруд), які розташовані на земельній ділянці;

копія матеріалів технічної інвентаризації розташованих на земельній ділянці об'єктів нерухомого майна (житлового будинку та інших будівель, споруд);

документ, що посвідчує право громадянина на користування земельною ділянкою (рішення виконавчого комітету Київської міської ради депутатів трудящих про надання земельної ділянки в користування або про затвердження обмірів земельної ділянки, яким земельна ділянка надавалась у користування до 15.03.91 - до введення в дію Земельного кодексу Української РСР, або витяги чи архівні довідки з земельно-шнурових книг сільськогосподарських підприємств і організацій та погосподарських книг сільських рад, витяги чи архівні довідки з реєстрових книг виконавчих комітетів селищних рад народних депутатів, територію яких включено в межі міста Києва, накази колгоспів, радгоспів, інших підприємств, організацій і установ, які відповідно до Земельного кодексу Української РСР 1970 року надавали із закріплених за ними земель земельні ділянки у вторинне користування, або договір про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва житлового будинку на праві особистої власності, договір про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва житлового будинку, договір на право забудови);

копія паспорта громадянина України;

копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України);

довіреність або засвідчена в установленому законодавством порядку її копія, на підставі якої інтереси зацікавленої особи представлятиме його уповноважена особа (у разі якщо заява подається представником).

4. У разі якщо на земельній ділянці розташований житловий будинок, господарські будівлі і споруди, що перебувають у спільній власності кількох громадян України, заява подається одночасно всіма співвласниками житлового будинку.

5. Секретаріат Київської міської ради разом з дорученням (резолюцією) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради у день надходження заяви або протягом наступного робочого дня надсилає її через приймальню Київради з земельних питань для опрацювання до Департаменту земельних ресурсів.

6. Департамент земельних ресурсів на підставі доручення (резолюції) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради до заяви про організацію робіт із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) розглядає подані громадянином технічні матеріали і документи та у разі їх відповідності законодавству і наявності правових підстав для приватизації громадянином земельної ділянки інформує громадянина про наявність підстав та можливість розроблення зазначеної технічної документації із землеустрою.

7. У разі невідповідності заяви та складу доданих до неї документів вимогам цього Порядку заява по суті не розглядається Департаментом земельних ресурсів, про що громадянин інформується відповідним листом протягом семи робочих днів з дня надходження клопотання з секретаріату Київської міської ради.

У цьому разі громадянин або його уповноважена особа мають право отримати додані до заяви документи в Департаменті земельних ресурсів для приведення їх у відповідність до вимог цього Порядку, а при отриманні документів на звороті заяви громадянином або уповноваженою ним особою робиться відповідна відмітка з описом отриманих документів, яка скріплюється підписом громадянина або уповноваженої ним особи із зазначенням дати отримання документів.

Після приведення документів, що були додані до заяви, у відповідність до вимог цього Порядку, громадянин подає заяву до Київської міської ради в порядку, встановленому цією статтею.

8. У разі відсутності правових підстав для приватизації земельної ділянки Департамент земельних ресурсів протягом десяти робочих днів з дня надходження заяви з секретаріату Київської міської ради надсилає громадянину відповідне повідомлення-роз'яснення.

9. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) розробляється на підставі заяви громадянина на її розроблення з відповідним дорученням Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради.

10. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) розробляється за замовленням землекористувача виконавцем робіт із землеустрою, який відповідно до законодавства є розробником документації із землеустрою.

11. Умови і строки розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) визначаються договором, укладеним між громадянином і розробником документації із землеустрою, а строк розроблення технічної документації не повинен перевищувати встановленого законодавством максимального строку складання документації із землеустрою.

12. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) розробляється відповідно до вимог, визначених законодавством та цим Порядком.

Стаття 25. Присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано

1. Присвоєння кадастрового номера земельні ділянці, на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано, з метою приватизації земельної ділянки здійснюється територіальним органом Державного агентства земельних ресурсів України у місті Києві на підставі розробленої технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) в порядку, встановленому Законом України "Про Державний земельний кадастр" та Порядком ведення Державного земельного кадастру, а також з дотриманням вимог Закону України "Про адміністративні послуги".

Стаття 26. Здійснення заходів щодо державної реєстрації права комунальної власності територіальної громади на земельну ділянку, на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано

1. Розроблена технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) після державної реєстрації земельної ділянки подається розробником документації із землеустрою від імені зацікавленої особи, якщо інше не встановлено договором, до Департаменту земельних ресурсів для здійснення заходів щодо державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку територіальної громади міста Києва в порядку, встановленому статтею 12 цього Порядку.

До Департаменту земельних ресурсів разом із заявою про здійснення заходів щодо державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку подаються:

оригінал технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);

електронний файл.

Стаття 27. Подання заяви про приватизацію земельної ділянки, її розгляд Київською міською радою та прийняття рішення про приватизацію земельної ділянки

1. Після присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано, здійснення контролю при проведенні землеустрою, державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку територіальної громади міста Києва або у разі коли право громадянина на користування земельною ділянкою посвідчено державним актом на право постійного користування землею чи договором оренди землі, громадянин звертається до Київської міської ради із заявою про приватизацію земельної ділянки через приймальню Київради з земельних питань.

2. До заяви про приватизацію земельної ділянки додаються:

а) у разі приватизації земельної ділянки, на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано, і якій присвоєно кадастровий номер на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості):

оригінал технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);

витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку на підтвердження присвоєння їй кадастрового номера;

довіреність або засвідчена в установленому законодавством порядку її копія, на підставі якої інтереси зацікавленої особи представляє його уповноважена особа (у разі якщо заява подається представником);

б) у разі приватизації земельної ділянки, право комунальної власності територіальної громади міста Києва на яку зареєстровано, а право громадянина користування якою посвідчено державним актом на право постійного користування землею чи договором оренди землі без зміни її цільового призначення, такі технічні матеріали та документи, зокрема, що підтверджують розмір земельної ділянки:

викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали у масштабі не менше 1:2000, на яких зазначено місце розташування та розмір земельної ділянки;

витяг з міського земельного кадастру;

копія державного акта на право постійного користування земельною ділянкою або договору оренди землі;

технічна документація із землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) - у випадку відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у зв'язку із повною (частковою) втратою в натурі (на місцевості) межових знаків, їх пошкодженням, що унеможливлює використання межових знаків;

витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

нотаріально посвідчені копії документів щодо правового статусу об'єктів нерухомого майна (житлового будинку та інших будівель, споруд) та копії матеріалів технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна у разі розташування такого майна на земельній ділянці;

копія паспорта громадянина України;

копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України);

довіреність або засвідчена в установленому законодавством порядку її копія, на підставі якої інтереси зацікавленої особи представлятиме його уповноважена особа (у разі якщо заява подається представником).

3. У разі якщо на земельній ділянці розташований житловий будинок, господарські будівлі і споруди, що перебувають у спільній власності кількох громадян України, заява подається одночасно всіма співвласниками житлового будинку.

4. Приймальня Київради з земельних питань у день реєстрації заяви про приватизацію земельної ділянки або протягом наступного робочого дня передає цю заяву з доданими до неї документами, сформованими у кадастрову справу, до секретаріату Київської міської ради.

5. Секретаріат Київської міської ради разом з дорученням (резолюцією) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради у день надходження заяви про приватизацію земельної ділянки або протягом наступного робочого дня надсилає її через приймальню Київради з земельних питань для опрацювання до Департаменту земельних ресурсів.

6. На підставі доручення (резолюції) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради до заяви про приватизацію земельної ділянки Департамент земельних ресурсів розглядає подані громадянином документацію із землеустрою або технічні матеріали та документи.

7. У разі надходження до Департаменту земельних ресурсів заяви про приватизацію земельної ділянки та складу доданих до неї документів, які не відповідають вимогам цього Порядку, заява про приватизацію земельної ділянки по суті не розглядається і разом з доданими до заяви документами повертається Департаментом земельних ресурсів через приймальню Київради з земельних питань громадянину на доопрацювання, про що громадянин інформується відповідним листом протягом десяти робочих днів з дня надходження клопотання з секретаріату Київської міської ради.

У цьому разі громадянин або його уповноважена особа отримують додані до заяви документи в приймальні Київради з земельних питань для приведення їх у відповідність до вимог цього Порядку, а при отриманні документів на звороті заяви громадянином або уповноваженою ним особою робиться відповідна відмітка з описом отриманих документів, яка скріплюється підписом громадянина або уповноваженої ним особи із зазначенням дати отримання документів.

Після доопрацювання документації із землеустрою, технічних матеріалів та документів, які подаються для приватизації земельної ділянки, заява про приватизацію земельної ділянки та документація із землеустрою або технічні матеріали і документи подаються громадянином в порядку, встановленому цією статтею.

8. У разі відсутності правових підстав для приватизації земельної ділянки Департамент земельних ресурсів протягом десяти робочих днів з дня надходження з секретаріату Київської міської ради заяви про приватизацію земельної ділянки надсилає громадянину відповідне повідомлення-роз'яснення.

9. У разі наявності правових підстав для приватизації громадянином земельної ділянки Департамент земельних ресурсів готує висновок щодо можливості приватизації земельної ділянки (безоплатної передачі у власність) та відповідний проект рішення Київської міської ради про приватизацію земельної ділянки.

10. У рішенні про приватизацію земельної ділянки зазначається кадастровий номер земельної ділянки, що передається у власність, її розмір (площа) та номер кадастрової справи.

11. Рішення про приватизацію земельної ділянки приймається Київською міською радою в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради, та у строки, встановлені законодавством.

12. Рішення про приватизацію земельної ділянки видається секретаріатом Київської міської ради громадянину, а засвідчена копія такого рішення надсилається із супровідним листом територіальному органу Державного агентства земельних ресурсів України в місті Києві для внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру, а також надсилається Департаменту містобудування та архітектури.

13. Копія рішення Київської міської ради про приватизацію земельної ділянки разом з відповідною кадастровою справою передається до Департаменту земельних ресурсів.

Розділ 9. Вимоги до складу документації із землеустрою

Стаття 28. Вимоги до складу та змісту документації із землеустрою

1. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки, технічна документація із землеустрою щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок (далі - види документації) розробляються з дотриманням вимог законів та інших нормативно-правових актів, що регламентують порядок підготовки відповідної документації із землеустрою.

2. Документація із землеустрою складається з текстової та графічної частин.

3. До проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки додаються затверджені в установленому порядку матеріали погодження місця розташування об'єкта (у разі якщо було погодження місця розташування об'єкта).

4. Текстова частина документації із землеустрою має містити:

пояснювальну записку - для всіх видів документації;

експлікацію земель у розрізі землекористувань та угідь - для всіх видів документації;

завдання зацікавленої особи розробнику документації із землеустрою на розроблення проекту землеустрою - для всіх видів документації;

копію клопотання про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою - для всіх видів документації, крім випадку встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) при приватизації земельної ділянки, на якій розташований житловий будинок, право власності на який зареєстровано;

дозвіл Київської міської ради на розроблення документації із землеустрою - для всіх видів документації, крім випадку встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) при приватизації земельної ділянки, на якій розташований житловий будинок, право власності на який зареєстровано;

нотаріально посвідчену письмову згоду землекористувача на вилучення земельної ділянки чи її частини (у разі необхідності вилучення земельної ділянки) або припинення права користування земельною ділянкою чи її частиною (у разі добровільної відмови від права користування земельною ділянкою) із зазначенням розмірів передбаченої для вилучення (припинення права користування) земельної ділянки та умов її вилучення та документи, що додаються до згоди землекористувача згідно з цим Порядком, а також документи, що посвідчують правонаступництво землекористувача, якщо таке було, - для проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) або у разі ненадання чи відмови у наданні такої згоди - рішення суду про вирішення цього питання, крім випадків встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) при приватизації земельної ділянки, на якій розташований житловий будинок, право власності на який зареєстровано, та передачі (надання) земельної ділянки на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для експлуатації та обслуговування набутого житлового будинку, будівлі, споруди;

нотаріально посвідчені копії документів щодо правового статусу об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), якщо такі розташовані на земельній ділянці, - для всіх видів документації;

копію матеріалів технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, якщо такі розташовані на земельній ділянці, - для всіх видів документації;

довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями - для проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

витяг з містобудівного кадастру із відомостями, що характеризують чинні на певній території містобудівні регламенти та інші умови проведення містобудівної діяльності, містобудівні умови та обмеження, а також (у разі наявності) вимоги та обмеження щодо використання земельних ділянок і розташованих на них об'єктів нерухомості - для всіх видів документації;

копії рішень уповноважених органів про передачу (надання) земельної ділянки в користування (у разі подачі клопотання щодо передачі (надання) земельної ділянки, яка надавалась в користування до 15.03.91 - до введення в дію Земельного кодексу Української РСР) або довідки Департаменту містобудування та архітектури про відсутність в архіві документів щодо відведення відповідної земельної ділянки - для проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

документ, що посвідчує право громадянина на користування земельною ділянкою, - для технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) при приватизації земельної ділянки, на якій розташований житловий будинок, право власності на який зареєстровано;

розрахунок розміру втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (у випадках, передбачених законодавством);

розрахунок розміру збитків власників землі та землекористувачів (у випадках, передбачених законодавством);

акт приймання-передачі межових знаків на зберігання - у разі формування земельної ділянки або відновлення меж земельної ділянки;

акт погодження меж земельної ділянки суміжними землевласниками та/або землекористувачами - у разі формування земельної ділянки або відновлення меж земельної ділянки;

акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності - у разі формування земельної ділянки або відновлення меж таких зон;

перелік обмежень у використанні земельних ділянок - для всіх видів документації у разі наявності таких обмежень;

перелік можливих видів використання земельної ділянки (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) в межах певної категорії земель відповідно до містобудівної документації - для всіх видів документації;

розрахунок нормативної грошової оцінки земельної ділянки, виконаний відповідним суб'єктом оціночної діяльності, відповідно до технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста, затвердженої рішенням Київської міської ради, - для всіх видів документації;

засвідчені печаткою та підписом керівника зацікавленої особи установчі документи (для юридичних осіб), витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (для юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців), копію реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України) (для фізичних осіб - підприємців), а для громадянина - копію документа, що посвідчує особу, та копію реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України) - для всіх видів документації;

матеріали погодження та державної експертизи проекту землеустрою - для проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;

інші матеріали та документи, визначені цим Порядком, в тому числі ті, які додаються до відповідних клопотань про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, а також необхідні для здійснення державної реєстрації земельної ділянки, визначені Порядком ведення Державного земельного кадастру, - для всіх видів документації.

5. Графічна частина документації із землеустрою має містити:

викопіювання з кадастрової карти (плану);

витяг з міського земельного кадастру - для всіх видів документації;

актуалізований топоплан зйомки території у масштабі 1:500 з нанесенням меж земельної ділянки та підземних і наземних інженерних мереж (у разі формування земельної ділянки та при передачі (наданні) земельної ділянки для містобудівної діяльності або експлуатації існуючих об'єктів) або 1:2000 (у разі передачі (надання) земельних ділянок закладам системи освіти, охорони здоров'я, культури, фізичної культури та спорту, а також у разі приватизації земельної ділянки, на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано) - для всіх видів документації;

план земельної ділянки з ситуаційною схемою розташування об'єкта в районі забудови, обов'язковими елементами якого є ситуаційна схема розташування земельної ділянки в системі кварталів населеного пункту, план міського земельного кадастру, креслення земельної ділянки, передбаченої для передачі (надання), експлікація земельних угідь, умовні позначення, масштаб креслення, реквізити розробника документації із землеустрою, підпис та особиста печатка сертифікованого інженера-землевпорядника, який відповідає за якість робіт із землеустрою, - для всіх видів документації;

план земельної ділянки з визначенням зон обмежень (у разі їх наявності) у її використанні, їхніх меж, лінійних розмірів та площі - для всіх видів документації;

план розташування земельної ділянки у схемі економіко-планувальних зон міста відповідно до технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста, затвердженої рішенням Київської міської ради, із зазначенням базової вартості 1 кв. м землі, номера і назви економіко-планувальної зони, локальних коефіцієнтів, які характеризують місце розташування земельної ділянки, - для всіх видів документації;

матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість), що відображають координати поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), - у разі формування земельної ділянки або відновлення меж земельної ділянки;

відомості про обчислення площі земельної ділянки - у разі формування земельної ділянки або відновлення меж земельної ділянки;

плай земельної ділянки, складений за результатами кадастрової зйомки, - у разі формування земельної ділянки або відновлення меж земельної ділянки;

кадастровий план земельної ділянки - для всіх видів документації;

інші графічні матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування, необхідні для здійснення державної реєстрації земельної ділянки, визначені Порядком ведення Державного земельного кадастру.

6. Фрагмент схеми економіко-планувальних зон виконується на основі схеми вулично-шляхової мережі із зазначенням місця розташування земельної ділянки, меж економіко-планувальних зон, їх номерів, зони дії локальних факторів базової вартості 1 кв. м землі.

7. Пояснювальна записка документації із землеустрою має містити аналіз всіх матеріалів, що містяться в документації із землеустрою, зокрема:

матеріалів, що обґрунтовують розмір, місце розташування та цільове призначення земельної ділянки, - для всіх видів документації;

нормативної грошової оцінки земельної ділянки - для всіх видів документації;

щодо існуючих та можливих обмежень у використанні земельної ділянки (за їх наявності) - для всіх видів документації;

щодо існуючого характеру землекористування в районі розташування земельної ділянки - для всіх видів документації;

проектного рішення стосовно визначення меж земельної ділянки - у разі формування земельної ділянки;

результатів польового обстеження земельної ділянки та фактичного стану її господарського використання - для всіх видів документації;

щодо наявності чи відсутності зелених насаджень та їх належності - для всіх видів документації;

відомостей про правовий статус земельної ділянки, суміжних землевласників та землекористувачів - для всіх видів документації;

про цільове призначення земельної ділянки та видів її використання в межах певної категорії земель - для всіх видів документації;

пропонованого порядку вирішення майнових питань щодо земельної ділянки, нерухомого майна (будівель, споруд), яке планується знести (перенести) під час забудови, із посиланнями на документи, які дають можливість вирішити майнові питання (договори, угоди, інші правочини, гарантійні листи, рішення суду, висновки комісій тощо), - у разі необхідності;

інших документів, визначених цим Порядком, в тому числі які додаються до відповідних клопотань про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, а також необхідних для здійснення державної реєстрації земельної ділянки, визначених Порядком ведення Державного земельного кадастру, - для всіх видів документації.

Розділ 10. Передача орендарем земельної ділянки або її частини в суборенду

Стаття 29. Подання клопотання про надання дозволу на передачу земельної ділянки (її частини) в суборенду

1. Орендар, який має намір передати земельну ділянку чи її частину в суборенду, звертається до Київської міської ради з клопотанням про надання дозволу на передачу земельної ділянки (її частини) в суборенду через приймальню Київради з земельних питань.

2. До клопотання про надання дозволу на передачу земельної ділянки в суборенду додаються:

викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено місце розташування земельної ділянки;

витяг з міського земельного кадастру;

копія договору оренди земельної ділянки з документами, що посвідчують реєстрацію права оренди в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;

витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

нотаріально посвідчені копії документів щодо правового статусу об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), якщо такі розташовані на земельній ділянці;

копія матеріалів технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, якщо такі розташовані на земельній ділянці;

технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди (у разі наміру передати в суборенду частину земельної ділянки);

технічна документація із землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) - у випадку відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у зв'язку із повною (частковою) втратою в натурі (на місцевості) межових знаків, їх пошкодженням, що унеможливлює використання межових знаків;

засвідчені печаткою та підписом керівника зацікавленої особи копії установчих документів (для юридичних осіб), витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (для юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців), копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України) (для фізичних осіб - підприємців), а для громадянина - копія документа, що посвідчує особу, та копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України);

довіреність або засвідчена в установленому порядку її копія, на підставі якої інтереси заявника представлятиме його уповноважена особа (у разі якщо клопотання подається представником).

3. Склад технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди, визначається відповідно до Закону України "Про землеустрій" та вимог Порядку ведення Державного земельного кадастру.

4. У разі невідповідності клопотання про надання дозволу на передачу земельної ділянки в суборенду та складу доданих до нього документів вимогам цього Порядку клопотання не приймається.

5. Приймальня Київради з земельних питань у день реєстрації клопотання про надання дозволу на передачу земельної ділянки в суборенду або протягом наступного робочого дня передає це клопотання з доданими до нього документами, сформованими у справу-клопотання, до секретаріату Київської міської ради.

6. Секретаріат Київської міської ради разом з дорученням (резолюцією) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради у день надходження клопотання про надання дозволу на передачу земельної ділянки в суборенду або протягом наступного робочого дня надсилає його через приймальню Київради з земельних питань до Департаменту земельних ресурсів.

Стаття 30. Надання дозволу Київської міської ради на передачу земельної ділянки (її частини) в суборенду

1. Реєстраційний номер справи-клопотання про надання дозволу на передачу земельної ділянки (її частини) в суборенду є одночасно реєстраційним номером відповідного клопотання в Департаменті земельних ресурсів.

2. Департамент земельних ресурсів за результатами опрацювання клопотання про надання дозволу на передачу земельної ділянки в суборенду розробляє проект рішення Київської міської ради про надання дозволу на передачу земельної ділянки (її частини) в суборенду (або проект рішення про відмову у наданні такого дозволу), який розглядається Київською міською радою в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради.

3. Підставою для відмови у наданні дозволу на передачу земельної ділянки в суборенду може бути лише подання орендарем неповного пакета документів, необхідних для одержання дозволу на передачу земельної ділянки в суборенду, виявлення в документах, поданих орендарем, недостовірних відомостей та інші підстави, встановлені законодавством.

4. Рішення про надання дозволу на передачу земельної ділянки в суборенду або про відмову в наданні такого дозволу приймається Київською міською радою в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради, та у строки, встановлені законодавством.

5. Дозвіл Київської міської ради на передачу земельної ділянки в суборенду або рішення про відмову в наданні такого дозволу видається секретаріатом Київської міської ради орендарю.

6. Копія дозволу Київської міської ради на передачу земельної ділянки в суборенду або рішення про відмову в наданні такого дозволу разом із відповідною справою-клопотанням передається до Департаменту земельних ресурсів.

7. Розгляд клопотання про передачу земельної ділянки (її частини) в суборенду здійснюється Київською міською радою відповідно до вимог статті 8 Закону України "Про оренду землі".

Стаття 31. Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про суборенду, яка поширюється на частину земельної ділянки

1. Відомості про межі частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди, вносяться до Державного земельного кадастру до здійснення державної реєстрації цих прав в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

2. Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про суборенду, яка поширюється на частину земельної ділянки, здійснюється територіальним органом Державного агентства земельних ресурсів України у місті Києві в порядку, встановленому Законом України "Про Державний земельний кадастр" та Порядком ведення Державного земельного кадастру, а також з дотриманням вимог законів України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та "Про адміністративні послуги".

Розділ 11. Оформлення права власності чи користування земельною ділянкою

Стаття 32. Оформлення та виникнення права власності, права оренди або постійного користування земельною ділянкою

1. Рішення Київської міської ради про передачу земельної ділянки у власність, в оренду або в постійне користування приймаються після державної реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки територіальної громади міста Києва.

2. Після прийняття Київською міською радою рішення про передачу земельної ділянки із земель комунальної власності у власність, в оренду або в постійне користування оформлення та реєстрація права власності, права оренди або права постійного користування земельною ділянкою здійснюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

3. Право власності на земельну ділянку, набуту із земель комунальної власності, право оренди (суборенди) земельної ділянки або право постійного користування земельними ділянками комунальної власності територіальної громади міста Києва виникають з моменту державної реєстрації цих прав у порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

4. Департамент земельних ресурсів відповідно до законів України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності" та інших законів здійснює заходи для реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки територіальної громади міста Києва та організовує здійснення державної реєстрації права оренди або постійного користування земельними ділянками комунальної власності територіальної громади міста Києва.

5. Сплата державного мита за реєстрацію права комунальної власності на земельні ділянки територіальної громади міста Києва, права оренди або постійного користування земельними ділянками комунальної власності територіальної громади міста Києва та внесення плати за надання витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на підтвердження реєстрації права власності, права оренди або постійного користування земельними ділянками здійснюється в установленому законодавством порядку.

Стаття 33. Укладення договору оренди (суборенди) земельної ділянки

1. Зацікавлена особа, на користь якої прийнято рішення про передачу в оренду земельної ділянки, звертається до Департаменту земельних ресурсів щодо отримання проекту договору оренди земельної ділянки відповідно до Типової форми договору оренди землі, затвердженої Кабінетом Міністрів України, та умов передачі земельної ділянки в оренду, визначених рішенням Київської міської ради про передачу зацікавленій особі земельної ділянки в оренду.

2. До звернення зацікавлена особа надає додатки, які є невід'ємними частинами договору оренди, що передбачені Законом України "Про оренду землі", для їх перевірки на відповідність чинному законодавству та рішенням Київради.

3. Департамент земельних ресурсів протягом чотирнадцяти робочих днів з дня надходження звернення готує проект договору оренди земельної ділянки та перевіряє надані зацікавленою особою додатки до договору оренди на відповідність вимогам законодавства, готує розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку, узгоджує із зацікавленою особою істотні умови договору і, за відсутності заперечень, передає зацікавленій особі (представнику) за актом приймання-передачі або надсилає поштою погоджений проект договору. Проект договору оренди земельної ділянки візується керівником Департаменту земельних ресурсів. Додаткові погодження та/або візи, не передбачені цим Порядком, не допускаються.

4. Договір оренди земельної ділянки укладається у письмовій формі між Київською міською радою та зацікавленою особою і посвідчується нотаріально.

5. Департамент земельних ресурсів веде облік укладених договорів оренди земельних ділянок з метою забезпечення виконання вимог Закону України "Про оренду землі" щодо надання органам державної податкової служби переліку орендарів, з якими Київською міською радою укладено відповідні договори оренди землі.

6. У рішенні Київської міської ради про передачу земельної ділянки в оренду обов'язково встановлюється, що таке рішення втрачає чинність через дванадцять місяців після набуття ним чинності, у разі якщо протягом цього строку не укладений відповідний договір оренди земельної ділянки.

7. Договір суборенди земельної ділянки укладається у такій же формі, в якій укладено договір оренди відповідної земельної ділянки.

8. Умови договору суборенди земельної ділянки мають обмежуватися умовами договору оренди земельної ділянки і не суперечити йому, а строк суборенди не може перевищувати строку, визначеного договором оренди землі.

9. У разі припинення договору оренди земельної ділянки чинність договору суборенди земельної ділянки (її частини) припиняється.

Розділ 12. Поновлення договору оренди земельної ділянки

Стаття 34. Подання клопотання про поновлення договору оренди земельної ділянки

1. Після закінчення терміну, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий термін (поновлення договору оренди землі).

2. Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, звертається до Київської міської ради з клопотанням про поновлення договору оренди землі (листом-повідомленням) через приймальню Київради з земельних питань.

3. До листа-повідомлення додаються:

проект додаткової угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки, підписаний та скріплений печаткою орендаря;

витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

нотаріально посвідчені копії документів щодо правового статусу об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд) та копія матеріалів технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, якщо такі розташовані на земельній ділянці;

довідка податкового органу про відсутність заборгованості по сплаті орендної плати;

технічна документація із землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) - у випадку відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у зв'язку із повною (частковою) втратою в натурі (на місцевості) межових знаків, їх пошкодженням, що унеможливлює використання межових знаків;

документи, які підтверджують виконання умов договору щодо будівництва об'єкта будівництва або які обґрунтовують необхідність поновлення договору оренди для початку або завершення такого будівництва (у разі якщо договором оренди встановлювався строк для завершення будівництва об'єкта);

засвідчені печаткою та підписом керівника орендаря копії установчих документів (для юридичних осіб), витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (для юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців), копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України) (для фізичних осіб - підприємців), а для громадянина - копія документа, що посвідчує особу, та копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України);

довіреність або засвідчена в установленому порядку її копія, на підставі якої інтереси заявника представлятиме його уповноважена особа (у разі якщо клопотання подається представником).

4. Орендар зобов'язаний подати до Київської міської ради лист-повідомлення до закінчення строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до закінчення строку договору оренди землі.

5. У разі невідповідності листа-повідомлення про поновлення договору оренди земельної ділянки та складу доданих до нього документів вимогам цього Порядку клопотання не приймається.

6. Приймальня Київради з земельних питань у день реєстрації листа-повідомлення про поновлення договору оренди земельної ділянки або протягом наступного робочого дня передає цей лист-повідомлення з доданими до нього документами, сформованими у кадастрову справу, до секретаріату Київської міської ради.

7. Секретаріат Київської міської ради разом з дорученням (резолюцією) Київського міського голови або заступника міського голови - секретаря Київради у день надходження листа-повідомлення про поновлення договору оренди земельної ділянки або протягом наступного робочого дня надсилає його через приймальню Київради з земельних питань до Департаменту земельних ресурсів.

8. У разі зміни меж (формування нової земельної ділянки) або зміни цільового призначення земельної ділянки поновлення договору оренди землі здійснюється у порядку одержання земельної ділянки на праві оренди, встановленому розділами 2 і 4 цього Порядку.

Стаття 35. Розгляд клопотання про поновлення договору оренди земельної ділянки та прийняття Київською міською радою рішення щодо поновлення договору оренди землі

1. Департамент земельних ресурсів розглядає лист-повідомлення щодо поновлення договору оренди земельної ділянки та здійснює комплексний аналіз наданих орендарем документів на відповідність вимогам законодавства і надає висновок щодо можливості поновлення договору оренди земельної ділянки, а також готує проект рішення Київської міської ради про поновлення договору оренди земельної ділянки або відмову у поновленні договору, крім випадків, встановлених пунктом 6 цієї статті.

2. Рішення про поновлення договору оренди земельної ділянки або про відмову в його поновленні приймається Київською міською радою, крім випадків, встановлених пунктом 6 цієї статті, в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради, та у строки, встановлені законодавством.

3. У рішенні про поновлення договору оренди земельної ділянки або про відмову в його поновленні зазначається кадастровий номер земельної ділянки.

4. Рішення Київської міської ради про поновлення договору оренди земельної ділянки або про відмову в його поновленні видається секретаріатом Київської міської ради орендарю або його уповноваженому представнику, а засвідчена копія такого рішення надсилається із супровідним листом територіальному органу Державного агентства земельних ресурсів України в місті Києві для внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру.

5. Копія рішення Київської міської ради разом з відповідною кадастровою справою передається до Департаменту земельних ресурсів.

6. Договори оренди земельних ділянок для експлуатації, обслуговування нерухомого майна, що розташоване на земельних ділянках, строк дії по яких закінчився, поновлюються на тих самих умовах без прийняття Київською міською радою рішення, за умови приведення розмірів орендної плати за земельну ділянку та умов договору у відповідність до вимог законодавства та після схвалення умов таких договорів постійною комісією Київської міської ради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури.

У цьому разі Київський міський голова, а за його відсутності заступник міського голови - секретар Київради у випадках, визначених законодавством, є уповноваженою особою на підписання договорів про внесення змін до договорів оренди земельних ділянок виключно в частині розміру орендної плати, строку та умов поновлення.

Якщо Департаментом земельних ресурсів або постійною комісією Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури виявлено порушення умов договору оренди земельної ділянки або невідповідність використання земельної ділянки містобудівній документації чи документації із землеустрою, остаточне рішення щодо можливості поновлення договору оренди земельної ділянки приймається Київською міською радою.

Стаття 36. Укладення додаткової угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки

1. Після прийняття Київською міською радою рішення про поновлення договору оренди земельної ділянки або поновлення договору оренди у випадку, визначеному пунктом 6 статті 35 цього Порядку, Департамент земельних ресурсів повідомляє орендаря про необхідність підписання додаткової угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки.

2. Додаткова угода про поновлення договору оренди земельної ділянки відповідно до рішення Київської міської ради про поновлення договору оренди земельної ділянки або у разі поновлення договору оренди у випадку, визначеному пунктом 6 статті 35 цього Порядку, готується Департаментом земельних ресурсів та погоджується з орендарем.

3. Додаткова угода про поновлення договору оренди земельної ділянки укладається у такій же формі, в якій укладено договір оренди відповідної земельної ділянки, та на підставі рішення Київської міської ради про поновлення договору оренди земельної ділянки, крім випадку, визначеного пунктом 6 статті 35 цього Порядку.

4. У разі поновлення договору оренди земельної ділянки реєстрація права оренди земельної ділянки здійснюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

 

Заступник міського голови -
секретар Київради

Г. Герега


 

Додаток 2
до рішення Київської міської ради
28.02.2013 N 63/9120


Київська міська рада
м. Київ, вул. Хрещатик, 36


Місце для
реєстраційних
позначок

______________________________________________________
найменування юридичної особи або П. І. Б. фізичної
особи - підприємця, громадянина
______________________________________________________
місцезнаходження юридичної особи/адреса місця проживання фізичної
особи - підприємця або громадянина
______________________________________________________
адреса для листування, телефон


КЛОПОТАННЯ
ПРО ПОГОДЖЕННЯ МІСЦЯ РОЗТАШУВАННЯ ОБ'ЄКТА

Відповідно до статті 151 Земельного кодексу України прошу погодити місце розташування об'єкта на земельній ділянці за адресою: ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
            з метою визначення тимчасової адреси вказати місце розташування земельної ділянки (вулиця, район міста)

Інші відомості про земельну ділянку:
орієнтовний розмір __________________________________________________ гектарів (кв. метрів)
цільове призначення для визначеної мети погодження місця розташування
об'єкта _______________________________________________________________________________

Із Тимчасовим порядком передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві, затвердженим рішенням Київської міської ради від ____________ N ___, ознайомлений.

До клопотання додаються документи, передбачені Тимчасовим порядком передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві, зокрема:
_____________________________________________________________________________________
                                                обґрунтування необхідності викупу та/або відведення земельної ділянки
_____________________________________________________________________________________
викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали в масштабі не менше 1:2000, на яких зазначено бажане місце розташування та орієнтовний розмір земельної ділянки

Продовження переліку інших документів, доданих до клопотання, наводиться на звороті клопотання.


_______________________________________
П. І. Б. керівника юридичної особи, фізичної особи - підприємця або громадянина/
уповноваженої особи

_________________
підпис

Печатка юридичної особи/фізичної особи - підприємця

 


Продовження переліку документів, доданих до клопотання:
___________________________________________________________________________________
витяг з міського земельного кадастру
___________________________________________________________________________________
витяг з містобудівного кадастру
___________________________________________________________________________________
документи щодо правового статусу об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд) - у разі розташування таких на землях комунальної власності у випадку, коли місце розташування об'єкта, крім земель приватної власності, також погоджується на землях комунальної власності
___________________________________________________________________________________
нотаріально засвідчена письмова згода власника земельної ділянки (землекористувача) на викуп земельної ділянки (її частини) (крім викупу земельної ділянки (її частини) з підстав, що допускають можливість її примусового відчуження з мотивів суспільної необхідності) із зазначенням розмірів передбаченої для викупу земельної ділянки та умов її викупу*
___________________________________________________________________________________
засвідчені печаткою та підписом керівника зацікавленої особи копії установчих документів (для юридичних осіб), витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (для юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців), копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України) (для фізичних осіб - підприємців)
___________________________________________________________________________________
довіреність або засвідчена в установленому порядку її копія, на підставі якої інтереси заявника представлятиме його уповноважена особа (у разі якщо клопотання подається представником)

____________
* До згоди власника земельної ділянки на викуп земельної ділянки додаються:

а) у разі виникнення права власності на земельну ділянку до 01.01.2013 - копія виданого і зареєстрованого документа, що посвідчує право власності на земельну ділянку, та витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

б) у разі виникнення права власності на земельну ділянку після 01.01.2013 - копії документів, що посвідчують оформлення та реєстрацію права власності на земельну ділянку, витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на земельну ділянку;

в) у разі якщо на земельній ділянці розташовані об'єкти нерухомого майна (будівлі, споруди) - документи щодо правового статусу об'єктів нерухомого майна, розташованих на земельній ділянці, що підтверджують в установленому законодавством порядку оформлення та реєстрацію права власності на таке нерухоме майно, а також копія матеріалів технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна.


_______________________________________
П. І. Б. керівника юридичної особи, фізичної особи - підприємця або громадянина/
уповноваженої особи

_________________
підпис

Печатка юридичної особи/фізичної особи - підприємця

 


 

Заступник міського голови -
секретар Київради

Г. Герега


 

Додаток 3
до рішення Київської міської ради
28.02.2013 N 63/9120


Київська міська рада
м. Київ, вул. Хрещатик, 36


Місце для
реєстраційних
позначок

______________________________________________________
найменування юридичної особи або П. І. Б. фізичної
особи - підприємця, громадянина
______________________________________________________
місцезнаходження юридичної особи/адреса місця проживання фізичної
особи - підприємця або громадянина
______________________________________________________
адреса для листування, телефон


КЛОПОТАННЯ ПРО НАДАННЯ ДОЗВОЛУ НА РОЗРОБЛЕННЯ ДОКУМЕНТАЦІЇ ІЗ ЗЕМЛЕУСТРОЮ

Відповідно до Земельного кодексу України та Закону України "Про землеустрій" прошу надати дозвіл на розроблення документації із землеустрою:
_____________________________________________________________________________________
                  (вказати вид документації із землеустрою: проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, або
_____________________________________________________________________________________
                 технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки, або
_____________________________________________________________________________________
                                   технічна документація із землеустрою щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок)

Відомості про земельну ділянку:
місце розташування (адреса) ____________________________________________________________
орієнтовний розмір __________________________________________________ гектарів (кв. метрів)
цільове призначення ___________________________________________________________________
наміри щодо видів використання земельної ділянки в межах відповідної категорії земель, до яких вона відноситься за своїм основним цільовим призначенням _________________________________
вид права, на якому зацікавлена особа має намір одержати земельну ділянку в
користування _________________________________________________________________________
                                                                                         (оренда, постійне користування, власність)

земельна ділянка перебуває в користуванні на праві ________________________________________
                                                                                                                                           (вказати вид права: оренда чи
_____________________________________________________________________________________
           постійне користування - заповнюється у разі подання клопотання про поділ чи об'єднання земельних ділянок)

 Із Тимчасовим порядком передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві, затвердженим рішенням Київської міської ради від ____________ N ___, ознайомлений.

Перелік документів, доданих до клопотання, наводиться на звороті клопотання.


_______________________________________
П. І. Б. керівника юридичної особи, фізичної особи - підприємця або громадянина/
уповноваженої особи

_________________
підпис

Печатка юридичної особи/фізичної особи - підприємця

 


До клопотання додаються документи, передбачені Тимчасовим порядком передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві, зокрема:
_____________________________________________________________________________________
викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали в масштабі не менше 1:2000, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки
_____________________________________________________________________________________
витяг з міського земельного кадастру 
_____________________________________________________________________________________
витяг з містобудівного кадастру
_____________________________________________________________________________________
нотаріально посвідчена письмова згода землекористувача на вилучення земельної ділянки чи її частини при формуванні нової земельної ділянки (у разі необхідності вилучення земельної ділянки) або припинення права користування земельною ділянкою чи її частиною при формуванні нової земельної ділянки (у разі добровільної відмови від права користування земельною ділянкою) із зазначенням розмірів передбаченої для вилучення (припинення права користування) земельної ділянки та умов її вилучення* або рішення суду
_____________________________________________________________________________________
нотаріально посвідчена згода на поділ чи об'єднання земельної ділянки заставодержателів, користувачів земельної ділянки (у разі подачі клопотання про поділ чи об'єднання земельних ділянок)
_____________________________________________________________________________________
документи щодо правового статусу об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), якщо такі розташовані на земельній ділянці
_____________________________________________________________________________________
копія матеріалів технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, якщо такі розташовані на земельній ділянці
_____________________________________________________________________________________
- копії рішень уповноважених органів про передачу земельної ділянки в користування (у разі подачі клопотання щодо земельної ділянки, яка надавалась в користування до 15.03.91 - до введення в дію Земельного кодексу Української РСР) або довідка Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про відсутність в архіві документів щодо відведення відповідної земельної ділянки (крім подачі клопотання щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок або щодо передачі сформованої земельної ділянки без зміни її цільового призначення)
_____________________________________________________________________________________
копії документів, що посвідчують право на земельну ділянку (за наявності, а у разі подачі клопотання щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок або щодо передачі сформованої земельної ділянки - обов'язково)
_____________________________________________________________________________________
витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, складовою якого є кадастровий план земельної ділянки (на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки - у разі подачі землекористувачем клопотання щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок);
_____________________________________________________________________________________
засвідчені печаткою та підписом керівника зацікавленої особи копії установчих документів (для юридичних осіб), витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (для юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців), копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України) (для фізичних осіб - підприємців), а для громадянина - копія документа, що посвідчує особу, та копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України)
_____________________________________________________________________________________
довіреність або засвідчена в установленому порядку її копія, на підставі якої інтереси заявника представлятиме його уповноважена особа (у разі якщо клопотання подається представником)

____________
* До згоди землекористувача на вилучення чи припинення права користування земельною ділянкою або до клопотання щодо поділу чи об'єднання земельних ділянок, а також у разі передачі сформованої земельної ділянки без зміни її цільового призначення додаються:

а) у разі виникнення права користування земельною ділянкою до 01.01.2013 - копія документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою, та витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

б) у разі виникнення права користування земельною ділянкою після 01.01.2013 - копії документів, що посвідчують оформлення та реєстрацію права користування земельною ділянкою, витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права користування земельною ділянкою.


_______________________________________
П. І. Б. керівника юридичної особи, фізичної особи - підприємця або громадянина/
уповноваженої особи

_________________
підпис

Печатка юридичної особи/фізичної особи - підприємця

 


 

Заступник міського голови -
секретар Київради

Г. Герега


 

Додаток 4
до рішення Київської міської ради
28.02.2013 N 63/9120


Київська міська рада
м. Київ, вул. Хрещатик, 36


Місце для
реєстраційних
позначок

______________________________________________________
найменування юридичної особи або П. І. Б. фізичної
особи - підприємця, громадянина
______________________________________________________
місцезнаходження юридичної особи/адреса місця проживання фізичної
особи - підприємця або громадянина
______________________________________________________
адреса для листування, телефон


КЛОПОТАННЯ ПРО НАДАННЯ ДОЗВОЛУ НА ПЕРЕДАЧУ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ (ЇЇ ЧАСТИНИ) В СУБОРЕНДУ

Відповідно до Земельного кодексу України, законів України "Про оренду землі" та "Про землеустрій" прошу надати дозвіл на передачу земельної ділянки (її частини) в суборенду.

Відомості про суборендаря:
_____________________________________________________________________________________
                                 (найменування юридичної особи або П. І. Б. фізичної особи, в тому числі підприємця,
_____________________________________________________________________________________
                      місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи, в тому числі підприємця,
_____________________________________________________________________________________
код ЄДРПОУ юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи, в тому
                                                                                                  числі підприємця)

Відомості про земельну ділянку:
місце розташування (адреса) ____________________________________________________________ розмір земельної ділянки (її частини) ___________________________________ гектарів (кв. метрів) цільове призначення ___________________________________________________________________ кадастровий номер ____________________________________________________________________ види використання земельної ділянки в межах відповідної категорії земель відповідно до відомостей, зареєстрованих в Державному земельному кадастрі ______________________ земельна ділянка перебуває в оренді на праві договору оренди ________________________________________ _____________________________________________________________________________________                                                              (зазначаються відомості про договір оренди земельної ділянки)  
право оренди земельної ділянки зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що посвідчується _______________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________
                                     (зазначаються відомості про документ, який посвідчує реєстрацію права оренди)

Із Тимчасовим порядком передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві, затвердженим рішенням Київської міської ради від ____________ N ___, ознайомлений.

Перелік документів, доданих до клопотання, наводиться на звороті клопотання.


_______________________________________
П. І. Б. керівника юридичної особи, фізичної особи - підприємця або громадянина/
уповноваженої особи

_________________
підпис

Печатка юридичної особи/фізичної особи - підприємця

 


До клопотання додаються документи, передбачені Тимчасовим порядком передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві, зокрема:
_____________________________________________________________________________________
викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено місце розташування земельної ділянки
_____________________________________________________________________________________
витяг з міського земельного кадастру
_____________________________________________________________________________________
копія договору оренди земельної ділянки з документами, що посвідчують реєстрацію права оренди в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно
_____________________________________________________________________________________
витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, складовою якого є кадастровий план земельної ділянки (на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки)
_____________________________________________________________________________________
нотаріально посвідчені копії документів щодо правового статусу об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), якщо такі розташовані на земельній ділянці
_____________________________________________________________________________________
копія матеріалів технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, якщо такі розташовані на земельній ділянці
_____________________________________________________________________________________
технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право суборенди (у разі наміру передати в суборенду частину земельної ділянки)
_____________________________________________________________________________________
технічна документація із землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) - у випадку відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у зв'язку із повною (частковою) втратою в натурі (на місцевості) межових знаків, їх пошкодженням, яке унеможливлює використання межових знаків
_____________________________________________________________________________________
засвідчені печаткою та підписом керівника зацікавленої особи копії установчих документів (для юридичних осіб), витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (для юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців), копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України) (для фізичних осіб - підприємців), а для громадянина - копія документа, що посвідчує особу, та копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України)
_____________________________________________________________________________________
довіреність або засвідчена в установленому порядку її копія, на підставі якої інтереси заявника представлятиме його уповноважена особа (у разі якщо клопотання подається представником)


_______________________________________
П. І. Б. керівника юридичної особи, фізичної особи - підприємця або громадянина/
уповноваженої особи

_________________
підпис

Печатка юридичної особи/фізичної особи - підприємця

 


 

Заступник міського голови -
секретар Київради

Г. Герега


 

Додаток 5
до рішення Київської міської ради
28.02.2013 N 63/9120


Київська міська рада
м. Київ, вул. Хрещатик, 36


Місце для
реєстраційних
позначок

______________________________________________________
найменування юридичної особи або П. І. Б. фізичної
особи - підприємця, громадянина
______________________________________________________
місцезнаходження юридичної особи/адреса місця проживання фізичної
особи - підприємця або громадянина
______________________________________________________
адреса для листування, телефон


КЛОПОТАННЯ ПРО ПОНОВЛЕННЯ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
(ЛИСТ-ПОВІДОМЛЕННЯ)

Відповідно до Закону України "Про оренду землі" прошу укласти договір оренди землі на новий термін (поновити договір оренди земельної ділянки).

Відомості про земельну ділянку:
місце розташування (адреса) ____________________________________________________________
розмір __________________________________________ гектарів (кв. метрів)
цільове призначення ____________________________________________
кадастровий номер _____________________________________________
вид використання земельної ділянки в межах відповідної категорії земель відповідно до відомостей, зареєстрованих в Державному земельному кадастрі
_____________________________________________________________________________________
земельна ділянка перебуває в оренді на праві договору оренди ________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                                           (зазначаються відомості про договір оренди земельної ділянки)
право оренди земельної ділянки зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що посвідчується ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                           (зазначаються відомості про документ, який посвідчує реєстрацію права оренди)
право оренди виникло __________________________________________________________________
                                                                                    (зазначається дата виникнення права оренди: число, місяць, рік)
термін права оренди ___________________________________________________________________
                                                                                       (зазначається відповідно до умов договору оренди)

Із Тимчасовим порядком передачі (надання) земельних ділянок в користування або власність із земель комунальної власності в місті Києві, затвердженим рішенням Київської міської ради від ____________ N ___, ознайомлений.

Перелік документів, доданих до клопотання, наводиться на звороті клопотання.


_______________________________________
П. І. Б. керівника юридичної особи, фізичної особи - підприємця або громадянина/
уповноваженої особи

_________________
підпис

Печатка юридичної особи/фізичної особи - підприємця

 


До клопотання додаються документи, передбачені Тимчасовим порядком передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність із земель комунальної власності в місті Києві, зокрема:
_____________________________________________________________________________________
проект додаткової угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки, підписаний та скріплений печаткою орендаря;
_____________________________________________________________________________________
витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, складовою якого є кадастровий план земельної ділянки (на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки);
_____________________________________________________________________________________
нотаріально посвідчені копії документів щодо правового статусу об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), якщо такі розташовані на земельній ділянці;
_____________________________________________________________________________________
копія матеріалів технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, якщо такі розташовані на земельній ділянці;
_____________________________________________________________________________________
довідка податкового органу про відсутність заборгованості по орендній платі;
_____________________________________________________________________________________
технічна документація із землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) - у випадку відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у зв'язку із повною (частковою) втратою в натурі (на місцевості) межових знаків, їх пошкодженням, що унеможливлює використання межових знаків;
_____________________________________________________________________________________
документи, які підтверджують виконання умов договору щодо будівництва об'єкта або які обґрунтовують необхідність поновлення договору оренди для завершення такого будівництва (у разі якщо договором оренди встановлювався термін для завершення будівництва об'єкта);
_____________________________________________________________________________________
засвідчені печаткою та підписом керівника зацікавленої особи копії установчих документів (для юридичних осіб), витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (для юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців), копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України) (для фізичних осіб - підприємців), а для громадянина - копія документа, що посвідчує особу, та копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України);
_____________________________________________________________________________________
довіреність або засвідчена в установленому порядку її копія, на підставі якої інтереси заявника представлятиме його уповноважена особа (у разі якщо клопотання подається представником).


_______________________________________
П. І. Б. керівника юридичної особи, фізичної особи - підприємця або громадянина/
уповноваженої особи

_________________
підпис

Печатка юридичної особи/фізичної особи - підприємця

 


 

Заступник міського голови -
секретар Київради

Г. Герега


 

Додаток 6
до рішення Київської міської ради
28.02.2013 N 63/9120


Перелік рішень Київської міської ради,
що втратили чинність

1. Пункт 6 рішення Київської міської ради від 29.05.2003 N 433/593 "Про забезпечення ефективного землекористування в місті Києві".

2. Рішення Київської міської ради від 15.07.2004 N 457/1867 "Про порядок передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність у місті Києві".

3. Рішення Київської міської ради від 28.09.2006 N 36/93 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.07.2004 N 457/1867 "Про врегулювання процедури передачі в користування земельних ділянок в м. Києві".

4. Рішення Київської міської ради від 24.12.2009 N 930/2999 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.07.2004 N 457/1867 "Про врегулювання процедури передачі в користування земельних ділянок в м. Києві".

5. Пункт 2 рішення Київської міської ради від 26.02.2010 N 390/3828 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 25.12.2008 N 944/944 "Про врегулювання питання користування земельними ділянками в місті Києві".

6. Рішення Київської міської ради від 29.04.2010 N 675/4113 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 26.02.2010 N 390/3828".

7. Рішення Київської міської ради від 27.05.2010 N 906/4344 "Про внесення змін до рішення Київради від 24.12.2009 N 930/2999 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 15.07.2004 N 457/1867 "Про врегулювання процедури передачі в користування земельних ділянок в м. Києві".

8. Пункти 12, 13, 14, 17 рішення Київської міської ради від 28.10.2010 N 176/4988 "Про деякі питання організаційної єдності з видачі ордерів на розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм)".

9. Рішення Київської міської ради від 23.06.2011 N 302/5689 "Про внесення змін до Тимчасового порядку передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність у місті Києві, затвердженого рішенням Київської міської ради від 15.07.2004 N 457/1867".

10. Рішення Київської міської ради від 22.09.2011 N 38/6254 "Про внесення змін та доповнень до рішення Київської міської ради від 15.07.2004 N 457/1867".

11. Рішення Київської міської ради від 26.04.2012 N 553/7890 "Про внесення змін до Тимчасового порядку передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність у місті Києві, затвердженого рішенням Київської міської ради від 15.07.2004 N 457/1867".

 

Заступник міського голови -
секретар Київради

Г. Герега