КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
II сесія VII скликання

РІШЕННЯ

від 9 жовтня 2014 року N 271/271

Про затвердження Порядку надання допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції та сім'ям киян, які загинули під час проведення антитерористичної операції

Відповідно до статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", частини четвертої статті 2 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", з метою реалізації окремих завдань, передбачених міською цільовою програмою "Турбота. Назустріч киянам" на 2011 - 2015 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 17 лютого 2011 року N 19/5406, Київська міська рада вирішила:

1. Затвердити Порядок надання допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції та сім'ям киян, які загинули під час проведення антитерористичної операції, що додається.

2. Встановити, що учасники антитерористичної операції, члени їх сімей та члени сімей загиблих під час участі в антитерористичній операції, що проживають та зареєстровані у встановленому законом порядку в місті Києві, звільняються від сплати житлово-комунальних послуг.

3. Комунальним підприємствам, установам та організаціям, що надають житлово-комунальні послуги (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення та вивезення твердих побутових відходів), прийняти до відома та забезпечити реалізацію цього рішення.

4. Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) проводити відшкодування витрат комунальним підприємствам, установам та організаціям за надані пільги по оплаті за житлово-комунальні послуги (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення та вивезення твердих побутових відходів) учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих під час участі в антитерористичній операції за КТКВК 091207 "Пільги, що надаються населенню (крім ветеранів війни і праці, військової служби, органів внутрішніх справ та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи), на оплату житлово-комунальних послуг і природного газу" за рахунок коштів, передбачених рішенням Київської міської ради від 4 лютого 2014 року N 6/10152 "Про бюджет міста Києва на 2014 рік".

5. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації):

5.1. Не пізніше одного місяця з моменту оприлюднення цього рішення:

- утворити комісію з вирішення питань надання допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції, до складу якої включити, зокрема, представників постійної комісії Київради з питань охорони здоров'я та соціальної політики та постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку;

- затвердити посадовий склад комісії з вирішення питань надання допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції;

- призначити голову комісії з вирішення питань надання допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції.

5.2. Не пізніше двох тижнів з моменту оприлюднення цього рішення затвердити положення про комісію з вирішення питань надання допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції.

5.3. Щорічно, починаючи з 2015 року, переглядати та затверджувати граничний розмір матеріальної допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції та членам сімей киян, які загинули під час проведення антитерористичної операції, а також допомоги на поховання киян - учасників бойових дій антитерористичної операції в межах видатків, передбачених на відповідний рік у бюджеті міста Києва.

5.4. Здійснити необхідні організаційні заходи, пов'язані із забезпеченням діяльності комісії з вирішення питань надання допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції.

5.5. Підготувати на наступне пленарне засідання Київради зміни до нормативно-правових актів, пов'язаних із виконанням цього рішення.

6. Офіційно оприлюднити це рішення у газеті Київської міської ради "Хрещатик".

7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту.

 

Київський міський голова

В. Кличко


 

Додаток
до рішення Київської міської ради
09.10.2014 N 271/271


Порядок
надання допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції та сім'ям киян, які загинули під час проведення антитерористичної операції

1. Порядок надання допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції та сім'ям киян, які загинули під час проведення антитерористичної операції (далі - Порядок), розроблено з метою реалізації окремих завдань, передбачених міською цільовою програмою "Турбота. Назустріч киянам" на 2011 - 2015 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 17 лютого 2011 року N 19/5406.

2. Порядок визначає умови надання за рахунок коштів, передбачених у бюджеті міста Києва в межах видатків на відповідний рік:

2.1. Матеріальної допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції та членам сімей киян, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції (далі - матеріальна допомога).

2.2. Компенсації витрат, пов'язаних із дороговартісним лікуванням киян - учасників бойових дій антитерористичної операції (далі - компенсація витрат дороговартісного лікування).

2.3. Допомоги на поховання киян - учасників бойових дій антитерористичної операції (далі - допомога на поховання).

2.4. Відшкодування коштів на складне протезування киян, інвалідність яких пов'язана з участю в антитерористичній операції (далі - витрати на складне протезування).

3. До членів сімей киян, які загинули (померли) під час участі в антитерористичній операції, належать: утриманці загиблого (померлого), яким у зв'язку з цим виплачується пенсія; батьки; діти; один з подружжя (далі - члени сімей).

4. Матеріальна допомога надається у 2014 році в розмірі до 2500 грн.:

- киянам - учасникам антитерористичної операції на підставі заяви, до якої додаються копії паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера та документів, що підтверджують безпосередню участь в антитерористичній операції, зокрема довідок, виданих командирами (начальниками) військових частин (органів, підрозділів), або іншими керівниками підприємств, установ, організацій, закладів, у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи та заклади, в складі яких проходили службу чи працювали особи (далі - документи, які підтверджують участь в антитерористичній операції);

- членам сімей - на підставі заяви, до якої додаються копії паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, копія свідоцтва про смерть, копії документів, які підтверджують ступінь спорідненості та участь у антитерористичній операції.

5. Допомога на поховання надається додатково до передбаченої Законом України "Про поховання та похоронну справу" гарантії безоплатного поховання учасників бойових дій у 2014 році в розмірі до 2500 грн.:

- членам сімей - на підставі заяви, до якої додаються копії паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, копія свідоцтва про смерть, копії документів, які підтверджують ступінь спорідненості та участь у антитерористичній операції.

6. Компенсація витрат дороговартісного лікування надається:

- киянам - учасникам бойових дій, статус яким встановлено відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" на підставі заяви, до якої додаються копії паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, копії посвідчення учасника бойових дій та довідок медичних закладів, що підтверджують проведене дороговартісне лікування.

7. Витрати на складне протезування киян, інвалідність яких пов'язана з участю в антитерористичній операції та які отримували послуги складного протезування за кордоном за власні кошти, компенсуються на підставі заяви, до якої додаються копії паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, довідки МСЕК про встановлення інвалідності, фінансових документів, що підтверджують надання послуг із складного протезування.

Кошти підприємствам, які здійснювали складне протезування в Україні киянам, інвалідність яких пов'язана з участю в антитерористичній операції, відшкодовуються з урахуванням Граничних цін на технічні та інші засоби реабілітації для інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення на 2014 рік, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 11 січня 2014 року N 14, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25 січня 2014 року за N 162/24939, на підставі актів виконаних робіт.

8. Компенсація витрат дороговартісного лікування та відшкодування витрат на складне протезування здійснюються у грошовому вигляді на підставі розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), розробленого Департаментом соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної виконавчим органом Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Комісія).

Розмір компенсації витрат дороговартісного лікування та витрат на складне протезування визначається Комісією в кожному конкретному випадку.

9. Матеріальна допомога та допомога на поховання надаються на підставі наказу директора Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не пізніше 10 днів з моменту реєстрації відповідної заяви.

10. Компенсація витрат дороговартісного лікування та відшкодування витрат на складне протезування надаються на підставі розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за поданням Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) не пізніше 14 днів з моменту реєстрації відповідної заяви, документів за наявності коштів на зазначені цілі.

11. Матеріальна допомога, допомога на поховання, компенсація витрат дороговартісного лікування та витрат на складне протезування, яке здійснювалось за кордоном, виплачується поштовим переказом через відділення зв'язку за місцем проживання заявника.

12. Облік громадян, які звертаються за допомогою, здійснює Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

 

Заступник міського голови -
секретар Київської міської ради

О. Резніков