КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
VII сесія XXIII скликання

РІШЕННЯ

від 1 червня 2000 року N 141/862

Про встановлення звання "Почесний громадянин міста Києва" та заохочувальних відзнак Київського міського голови

Відповідно до статті 22 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та статті 3 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", з метою заохочення і стимулювання працівників підприємств, установ та організацій міста Києва, громадян України, іноземних громадян за визначні заслуги у розвитку економіки та соціальної сфери міста Києва, збагачення національної інтелектуальної і культурної спадщини, плідну громадську діяльність: 

1. Встановити звання "Почесний громадянин міста Києва".

2. Затвердити Положення про звання "Почесний громадянин міста Києва" і його опис (додатки 1, 2).

3. Встановити нагрудний знак "Знак Пошани".

4. Затвердити Положення про нагрудний знак "Знак Пошани" і його опис (додатки 3, 4).

5. Встановити Почесну грамоту Київського міського голови.

6. Затвердити Положення про Почесну грамоту Київського міського голови і опис нагрудного знака до неї (додатки 5, 6).

 

Міський голова 

О. Омельченко 


 

Додаток 1
до рішення Київської міської ради
від 1 червня 2000 р. N 141/862 


ПОЛОЖЕННЯ
про звання "Почесний громадянин міста Києва"

Звання "Почесний громадянин міста Києва" є свідченням визнання територіальною громадою міста Києва визначних заслуг окремих осіб перед громадою міста Києва у розвитку економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров'я, в благодійній, гуманістичній та громадській діяльності, зміцненні міжнародного авторитету столиці України - міста Києва.

1. Звання "Почесний громадянин міста Києва присвоюється громадянам України, іноземним громадянам та особам без громадянства за значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста Києва, збагачення національної духовної спадщини, за благодійну, гуманістичну та громадську діяльність.

2. Звання "Почесний громадянин міста Києва" приурочується щорічно до Дня Києва і присвоюється рішенням Київської міської ради.

3. Подання про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Києва" порушується трудовими колективами підприємств, установ та організацій незалежно від їх адміністративного підпорядкування і форм власності, політичними партіями, громадськими організаціями.

Подання містить в собі основні біографічні дані працівника, а також дані про конкретні особливі заслуги у трудовій і громадській діяльності.

4. Подання про присвоєння звання вноситься до відділу кадрової роботи та з питань державної служби і нагород Київської міської державної адміністрації, який готує матеріали про присвоєння звання на розгляд Київради.

5. Особам, яким присвоєно звання "Почесний громадянин міста Києва", вручають нагрудний знак встановленого зразка, його мініатюру та диплом.

6. Диплом та нагрудний знак "Почесний громадянин міста Києва" вручається Київським міським головою або за його дорученням заступником Київського міського голови - секретарем Київради, заступниками голови Київської міської державної адміністрації. Вручення проходить в урочистій обстановці.

 

Заступник Київського міського
голови - секретар Київради
 

 
В. Яловий
 


 

Додаток 2
до рішення Київської міської ради
від 1 червня 2000 р. N 141/862 


ОПИС
нагрудного знака "Почесний громадянин міста Києва"

Нагрудний знак "Почесний громадянин міста Києва" виготовляється з позолоченого срібла і має форму чотирикутньої зірки з пучками розбіжних променів, стилізованих під лист каштана. Розмір зірки між протилежними кінцями променів 60 мм. Посередині зірки розміщено герб Києва.

Герб оточує біла стрічка з написом малиновими буквами "Почесний громадянин". Усі зображення і напис на знаці рельєфні.

Зворотний бік знака плоский з вигравіруваним номером та прізвищем, ім'ям, по батькові почесного громадянина міста Києва.

Нагрудний знак за допомогою кільця та вушка з'єднується з шовковою муаровою стрічкою шириною 30 мм. На стрічці - поздовжні смужки - широкі синя і біла по 13,5 мм посередині, вузькі - жовта і малинова по краях шириною 1,5 мм кожна.

Мініатюра нагрудного знака діаметром 30 мм прикріплюється до одягу за допомогою горизонтальної шпильки, закріпленої на зворотньому боці мініатюри. Носиться на правому боці грудей.

 

Заступник Київського міського
голови - секретар Київради
 

 
В. Яловий
 


 

Додаток 3
до рішення Київської міської ради
від 1 червня 2000 р. N 141/862 


ПОЛОЖЕННЯ
про нагрудний знак "Знак Пошани"

1. Нагрудний знак "Знак Пошани" вручається мешканцям столиці, іноземним громадянам за вагомі особисті заслуги у розвитку економіки та соціальної сфери Києва, благодійну, гуманістичну і громадську діяльність.

2. Нагрудний знак "Знак Пошани" вручається відповідно до розпорядження Київського міського голови.

3. Подання про відзначення нагрудним знаком "Знак Пошани" вносять на ім'я Київського міського голови підприємства, установи та організації незалежно від їх адміністративного підпорядкування і форм власності, громадські, благодійні та інші організації.

4. Нагрудний знак "Знак Пошани" та посвідчення до нього вручається Київським міським головою або за його дорученням заступником міського голови - секретарем Київради, заступниками голови міськдержадміністрації.

5. У разі втрати нагрудного знака "Знак Пошани" та посвідчення до нього, як виняток, можуть бути видані їх дублікати.

6. Нагрудний знак "Знак Пошани" носиться з правого боку грудей і розміщується нижче знаків державних нагород України. Замість нагрудного знака "Знак Пошани" може носитися його мініатюра. Мініатюра носиться на лівому боці грудей.

 

Заступник Київського міського
голови - секретар Київради
 

 
В. Яловий
 


 

Додаток 4
до рішення Київської міської ради
від 1 червня 2000 р. N 141/862 


ОПИС
нагрудного знака "Знак Пошани"

Нагрудний знак "Знак Пошани" являє собою хрест білої емалі з рельєфними зображеннями золотого каштанового листя на діагоналях та центральним круглим медальйоном синьої емалі з рельєфним золотим зображенням Архістратига Михайла. Пружки рельєфні з жовтого металу. За допомогою кільця хрест з'єднано вгорі з колодкою-бантом.

Колодка являє собою вертикальне плоске кільце з рельєфним зображенням золотого каштанового листа. Через плоске кільце колодки пропущено подвійний бант з муарової стрічки.

Колір стрічки білий, з широкою горизонтальною смужкою синього кольору у центрі з подвійним жовтим кантом.

На зворотньому боці хреста по колу рельєфний напис "Знак Пошани", у центрі номер нагороди. На зворотньому боці колодки застібка для кріплення знака до одягу.

Розміри знака: висота 70 мм, ширина - 45 мм. Ширина стрічки 22 мм.

Мініатюра знака являє собою емалевий синій круглий медальйон діаметром 20 мм із зображенням хреста нагрудного знака "Знак Пошани".

 

Заступник Київського міського
голови - секретар Київради
 

 
В. Яловий
 


 

Додаток 5
до рішення Київської міської ради
від 1 червня 2000 р. N 141/862 


ПОЛОЖЕННЯ
про Почесну грамоту Київського міського голови

1. Почесна грамота Київського міського голови є формою заохочення працівників підприємств, установ і організацій міста, які внесли вагомий особистий вклад у створення матеріальних і духовних цінностей, досягли визначних успіхів у науковій та іншій творчій роботі, високої майстерності у професійній діяльності.

2. Почесною грамотою нагороджуються працівники підприємств, установ та організацій на основі подання адміністрації незалежно від їх адміністративного підпорядкування і форм власності.

Подання містить в собі основні біографічні дані працівника, характеристику його трудової діяльності за весь час роботи, а також дані про конкретні особливі заслуги та трудові досягнення, громадську діяльність і вноситься до відділу кадрової роботи та з питань державної служби і нагород Київської міської державної адміністрації за 30 днів до відзначення ювілеїв або професійних свят.

3. Почесна грамота вручається відповідно до розпорядження Київського міського голови мешканцям столиці, які своєю працею внесли вагомий особистий вклад у розвиток усіх сфер життя міста.

4. Почесна грамота вручається Київським міським головою або за його дорученням заступником міського голови, заступниками голови міськдержадміністрації. Вручення проходить в урочистій обстановці.

5. Разом із Почесною грамотою одночасно вручається цінний подарунок.

 

Заступник Київського міського
голови - секретар Київради
 

 
В. Яловий
 


 

Додаток 6
до рішення Київської міської ради
від 1 червня 2000 р. N 141/862 


ОПИС
нагрудного знака до Почесної грамоти Київського міського голови

Нагрудний знак до Почесної грамоти Київського міського голови виготовляється з жовтого металу.

На аверсі нагрудного знака зображення герба міста Києва. Зображення герба прикрашено рослинним орнаментом (стиль - барокко) з написом внизу під гербом золотими буквами "Київ".

Розмір нагрудного знака 30 х 30 мм.

На реверсі знака напис по колу "Почесна грамота Київського міського голови" та застібка.

 

Заступник Київського міського
голови - секретар Київради
 

 
В. Яловий