КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
IV сесія VIII скликання

РІШЕННЯ

від 23 березня 2017 року N 14/2236

Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Генерального прокурора України та Ради національної безпеки та оборони України

Відповідно до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", з метою збереження безперебійного функціонування комунального підприємства "Київський метрополітен", яке є стратегічним підприємством та забезпечує перевезення понад 1 мільйона пасажирів щодня, Київська міська рада вирішила:

1. Направити звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Генерального прокурора України та Ради національної безпеки та оборони України про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів відносно товариства з обмеженою відповідальністю "Укррослізінг" та унеможливлення блокування роботи стратегічного комунального підприємства "Київський метрополітен" згідно з додатком до цього рішення.

2. Офіційно оприлюднити це звернення в газеті Київської міської ради "Хрещатик".

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків.

 

Київський міський голова

В. Кличко


 

Додаток
до рішення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
23.03.2017 N 14/2236


Звернення Київської міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Генерального прокурора України та Ради національної безпеки та оборони України

Відповідно до статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього українського народу. Київська міська рада у цьому зверненні виходить з того, що агресивна діяльність юридичної особи - товариства з обмеженою відповідальністю "Укррослізинг" на території України і міста Києва є елементом гібридної війни, яку веде, в тому числі в економічному контексті, Російська Федерація по відношенню до суверенної держави Україна.

Київська міська рада переконана, що обставини, що склалися довкола стосунків КП "Київський метрополітен" та ТОВ "Укррослізинг" потребують негайної та активної реакції не лише органів місцевого самоврядування, а й державних органів, оскільки порушення, встановлені тимчасовою комісією Київської міської ради з питань перевірки виникнення заборгованості комунального підприємства "Київський метрополітен" за лізинговими контрактами, укладеними між комунальним підприємством "Київський метрополітен" та товариством з обмеженою відповідальністю "Укррослізинг", і останні дії зазначеного товариства несуть пряму загрозу національним інтересам та національній безпеці України, спрямовані на завдання майнових втрат та створення перешкод для сталого економічного розвитку столиці суверенної держави України - місту Києву.

Всі обставини та факти, встановлені тимчасовою комісією, наведені в рішенні Київської міської ради N 548/1552 від 08.12.2016, що додається.

Київська міська рада розцінює дії ТОВ "Укррослізинг" як структури, прямо афілійованої з країною-агресором - Російською Федерацією, як такі, що спрямовані на здійснення прямої економічної агресії проти суверенної держави Україна й створення загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, порушують інтереси суспільства та держави, призводять до експропріації та обмеження права власності, завдання майнових втрат, створюють перешкоди для сталого економічного розвитку.

Київська міська рада наголошує на тому, що як ВАТ "Внєшекономбанк", так і ВАТ "ВЕБ-лізинг" (компанії, через які ТОВ "Укррослізинг" є пов'язаною компанією з Російською Федерацією) підпадають під секторальні санкції, запроваджені урядом Сполучених Штатів Америки та ЄС у зв'язку з анексією Автономної Республіки Крим та війною на сході України. Україна як суверенна держава приєдналась до вказаних санкцій.

Виходячи з того, що дії ТОВ "Укррослізинг" очевидно підпадають під підстави для застосування санкцій, передбачених Законом України "Про санкції" від 14.08.2014, Київська міська рада звертається до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Генерального прокурора України та Ради національної безпеки та оборони України з клопотанням про:

1. Застосування санкцій по відношенню до товариства з обмеженою відповідальністю "Укррослізинг" (ЄДРПОУ 36258787), передбачених Законом України "Про санкції", зокрема, але не виключно, передбачених пунктом 5 частини першої статті 4 вказаного Закону, "зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань".

2. Надання відповідних доручень Генеральній прокуратурі України, Службі безпеки України, Міністерству внутрішніх справ активізувати розслідування в рамках існуючих кримінальних проваджень та порушити нові провадження за фактами, встановленими тимчасовою комісією Київської міської ради, задля унеможливлення блокування роботи комунального підприємства "Київський метрополітен".

Додаток: копія рішення Київської міської ради N 548/1552 від 08.12.2016.

 

Київський міський голова

В. Кличко