КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
IV сесія VII скликання

РІШЕННЯ

від 24 вересня 2015 року N 19/1922

Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 01 червня 2000 року N 141/862 "Про встановлення звання "Почесний громадянин міста Києва" та заохочувальних відзнак Київського міського голови"

Відповідно до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", статті 6 Статуту територіальної громади міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 28 березня 2002 року N 371/1805, зареєстрованого наказом Міністерства юстиції України від 2 лютого 2005 року за N 14/5, Київська міська рада вирішила:

1. Внести до рішення Київської міської ради від 01 червня 2000 року N 141/862 "Про встановлення звання "Почесний громадянин міста Києва" та заохочувальних відзнак Київського міського голови", такі зміни:

1.1. Після підпункту 3.4 пункту 3 доповнити новим підпунктом 3.5 такого змісту:

"3.5. Медаль "Честь. Слава. Держава".

1.2. Після пункту 7 доповнити новим пунктом 8 такого змісту:

"8. Затвердити Положення про медаль "Честь. Слава. Держава" та її опис (додатки 10, 11)".

1.3. Доповнити рішення додатками 10, 11, що додаються.

2. Пункт 2 додатка 1 до рішення Київської міської ради від 01 червня 2000 року N 141/862 "Про встановлення звання "Почесний громадянин міста Києва" та заохочувальних відзнак Київського міського голови" (в редакції рішення Київської міської ради від 24 лютого 2005 року N 122/2698) "Положення про звання "Почесний громадянин міста Києва" доповнити абзацом другим такого змісту:

"Звання "Почесний громадянин міста Києва" може присвоюватись посмертно.".

3. Офіційно оприлюднити це рішення у газеті Київської міської ради "Хрещатик".

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків.

 

Київський міський голова

В. Кличко


 

Додаток 10
до рішення Київської міської ради
01.06.2000 N 141/862
(у редакції рішення Київської міської ради
від 24.09.2015 N 19/1922)


ПОЛОЖЕННЯ
про медаль "Честь. Слава. Держава"

1. Медаль "Честь. Слава. Держава" вручається киянам - учасникам антитерористичної операції за мужність, патріотизм, високу громадянську позицію, героїзм, бойові заслуги у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Медаллю "Честь. Слава. Держава" відзначаються посмертно загиблі кияни - учасники антитерористичної операції шляхом вручення рідним загиблих.

В окремих випадках медаллю "Честь. Слава. Держава" відзначаються волонтери, які надавали допомогу учасникам антитерористичної операції.

2. Медаль "Честь. Слава. Держава" вручається відповідно до розпорядження Київського міського голови.

3. Подання про відзначення медаллю "Честь. Слава. Держава" вноситься на ім'я Київського міського голови заступником міського голови - секретарем Київської міської ради, першим заступником та заступниками голови Київської міської державної адміністрації, керівником апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Подання містить основні біографічні дані учасника антитерористичної операції або волонтера, конкретні дані про його заслуги із зазначенням конкретного періоду і місцевості, де учасник антитерористичної операції брав участь у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, або волонтер надавав допомогу учасникам антитерористичної операції.

До подання додається копія документа, який посвідчує безпосередню участь особи у проведенні антитерористичної операції, або інформація Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про наявність або відсутність інформації про особу, яку пропонується відзначити, у Реєстрі киян - учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, а для відзначення волонтерів - інформація про наявність або відсутність інформації про особу, яку пропонується відзначити, у Реєстрі волонтерів антитерористичної операції.

4. Подання про нагородження медаллю "Честь. Слава. Держава" попередньо опрацьовується в управлінні по роботі з персоналом апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

У разі надання матеріалів із порушенням вимог, передбачених цим Положенням, вони повертаються до суб'єкта подання для доопрацювання.

5. Особам, нагородженим медаллю "Честь. Слава. Держава" вручається власне медаль та відповідне посвідчення.

6. Медаль "Честь. Слава. Держава" та посвідчення вручаються Київським міським головою, або за його дорученням заступником міського голови - секретарем Київради, першим заступником та заступниками голови Київської міської державної адміністрації, керівником апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

 

Київський міський голова

В. Кличко


 

Додаток 11
до рішення Київської міської ради
01.06.2000 N 141/862
(у редакції рішення Київської міської ради
від 24.09.2015 N 19/1922)


ОПИС
медалі "Честь. Слава. Держава"

Медаль "Честь. Слава. Держава" виготовляється з металу срібного кольору і має форму хреста розміром 32 х 32 мм.

  

На лицьовому боці медалі розміщене стилізоване зображення Архангела Михаїла в обрамленні дубового вінця на срібному козацькому хресті.

Козацький хрест з променів сонця накладений на пурпуровий Андріївський хрест з перехрещеними срібними козацькими шаблями, які кінцями направлені до низу.

На зворотному боці медалі у центрі - напис найменування медалі.

Всі зображення і написи рельєфні.

За допомогою кільця з вушком медаль з'єднується з прямокутною колодкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою білого кольору, з кожного боку з повздовжніми смужками:

з правого боку - сірого, пурпурового та сірого кольорів;

з лівого боку - синьо-жовтого, сірого, пурпурового та сірого кольорів.

У нижній частині колодки - тонка металева фігурна дужка із заокругленим виступом та отвором посередині.

На зворотному боці колодки - застібка для прикріплення медалі до одягу.

Ширина стрічки - 28 мм, ширина смужок: сірого кольору - по 1 мм кожна, пурпурового кольору - по 5 мм кожна, сірого - по 3 мм кожна.

Розмір прямокутної колодки до медалі: висота - 42 мм, ширина - 28 мм. Розмір фігурної дужки до колодки: висота - 2 мм, ширина - 30 мм, висота заокругленого виступу - 2 мм.

Планка медалі являє собою прямокутну металеву пластинку, обтягнуту стрічкою, як на колодці медалі. Розмір планки: висота - 12 мм, ширина - 28 мм.

Символіка кольорів:

срібло - символ чистоти, мудрості, миру;

пурпуровий - символ гідності, сили й могутності.

 

Київський міський голова

В. Кличко