КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
VI сесія VIII скликання

РІШЕННЯ

від 21 червня 2018 року N 964/5028

Про організаційно-правові заходи щодо збереження пам'ятки археології місцевого значення "Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (XI - XIX ст.) на Поштовій площі в місті Києві" та музеєфікації об'єктів культурної спадщини

Відповідно до статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", законів України "Про інвестиційну діяльність", "Про архітектурну діяльність", "Про охорону культурної спадщини", "Про охорону археологічної спадщини", "Про музеї та музейну справу", з метою збереження пам'ятки археології місцевого значення "Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (XI - XIX ст.) на Поштовій площі в місті Києві" і музеєфікації об'єктів культурної спадщини Київська міська рада вирішила:

1. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації), заступнику голови Київської міської державної адміністрації Резнікову Олексію Юрійовичу забезпечити:

1.1. В установленому законодавством порядку організацію розробки та затвердження альтернативного проекту укріплення об'єкта N 1, будівництво якого передбачене проектом "Будівництво об'єкта багатофункціонального призначення та комплексного благоустрою скверу на Поштовій площі окремою чергою будівництва (II черга)" у складі проекту "Реконструкція транспортної розв'язки на Поштовій площі у Подільському районі" та коригування проектно-кошторисної документації для проведення подальших археологічних досліджень.

1.2. Не пізніше шести місяців з дня прийняття цього рішення організацію проведення (відновлення) археологічних розкопок на пам'ятці археології місцевого значення "Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (XI - XIX ст.) на Поштовій площі в місті Києві" із залученням міжнародних експертів і фахівців з археології та консервації предметів археології, з визначенням об'єктів культурної спадщини, які підлягають консервації та/або музеєфікації на місці.

1.3. Контроль та нагляд за виконанням робіт на пам'ятці археології місцевого значення "Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (XI - XIX ст.) на Поштовій площі в місті Києві" відповідно до вимог законів України "Про охорону археологічної спадщини", "Про охорону культурної спадщини".

1.4. З метоп створення музейного закладу не пізніше трьох місяців з дня завершення археологічних розкопок та визначення об'єктів культурної спадщини, які підлягають консервації або музеєфікації на місці, - вжиття заходів щодо проведення відкритого міжнародного архітектурного конкурсу з музеєфікації об'єктів культурної спадщини та організації публічного простору на Поштовій площі у Подільському районі міста Києва відповідно до Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 1999 року N 2137.

1.5. Після виконання заходів, передбачених підпунктами 1.1 - 1.4 пункту 1 цього рішення, та протягом трьох місяців після проведення відкритого міжнародного архітектурного конкурсу з музеєфікації об'єктів культурної спадщини та організації публічного простору на Поштовій площі у Подільському районі міста Києва - вжиття організаційно-правових заходів, спрямованих на прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва манна, що знаходиться на земельних ділянках, на яких здійснювались археологічні розкопки, в установленому законодавством порядку.

1.6. Зупинення будівельних робіт, які ведуться з грубим порушенням чинного законодавства України.

1.7. Скасування містобудівних умов і обмежень та отримання нових містобудівних умов і обмежень з урахуванням вимог законодавства.

2. Утворити комунальний заклад "Центр консервації предметів археології" з віднесенням його до сфери управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

3. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації):

3.1. Затвердити Положення про комунальний заклад "Центр консервації предметів археології" виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

3.2. Забезпечити здійснення організаційно-правових заходів, пов'язаних із виконанням пункту 2 цього рішення.

4. Встановити, що до завершення відкритого міжнародного архітектурного конкурсу з музеєфікації об'єктів культурної спадщини та організації публічного простору на Поштовій площі у Подільському районі міста Києва Київська міська рада утримується від прийняття рішень щодо зміни цільового призначення, власника та/або користувача земельних ділянок орієнтовною площею 0,83 га в межах вулиці Набережно-Хрещатицької, Набережного шосе, Боричевого узвозу, Володимирського узвозу у Подільському районі міста Києва із кадастровими номерами 8000000000:85:391:0003, 8000000000:85:391:0004, 8000000000:85:391:0005, 8000000000:85:391:0006, 8000000000:85:391:0009, зокрема на яких проводяться археологічні розкопки.

5. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) в установленому порядку вирішити питання щодо фінансування заходів, передбачених цим рішенням.

6. Офіційно оприлюднити це рішення в газеті Київської міської ради "Хрещатик".

7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Київського міського голову, постійну комісію Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, постійну комісію Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики.

 

Київський міський голова

В. Кличко