КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ

від 20.11.97 р. N 260

м. Київ

Про повернення деяких історичних назв та перейменування на відзнаку 80-річчя пам'ятних подій Української революції 1917 - 1920 років

У листопаді ц. р. відзначатиметься 80-річчя проголошення III Універсалу УНР, прийнятого Центральною Радою. В м. Києві відбувалися основні пам'ятні події Української революції 1917-1920 років.

На підставі ст. 26 п. 41 та ст. 37 п. 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" і враховуючи розглянуті та внесені пропозиції комісії з найменувань та пам'ятних знаків Київської міської державної адміністрації (протокол N 5 від 10.10.96 р., N 2 від 18.02. 97 р.), а також зважаючи на численні вимоги масових зібрань, мітингів, сходів киян, письмових прохань і звернень та на відзначення 80-річчя пам'ятних подій Української революції 1917 - 1920 років, Київська міська Рада ВИРІШИЛА:

1. Здійснити до 1 січня 1998 р. повернення історичних назв та перейменування таких вулиць, проспектів та провулків у м. Києві:

- вулицю Артема на вулицю Січових стрільців;

- вулицю Ратманського на вулицю Введенська;

- вулицю Січневого повстання на вулицю Івана Мазепи;

- вулицю Червоноармійську на вулицю Велику Васильківську;

- вулицю Володимира Ульянова на вулицю Євгена Маланюка;

- вулицю Бауманську на вулицю Івана Багряного;

- вулицю Євгенії Бош на вулицю Катерини Білокур;

- вулицю Більшовицьку на вулицю Івана Піддубного;

- проспект Червоних козаків на проспект Українських козаків;

- провулок Чекістів на провулок Костя Гордієнка;

- провулок Дзержинського на провулок Івана Козловського.

2. Визнати за недоцільне подальше використання в найменуваннях районів міста Києва назв: "Жовтневий", "Ленінградський", "Радянський", "Московський", "Мінський", "Ватутінський".

Постійній комісії з питань самоврядування, зв'язків з об'єднаннями громадян та засобами масової інформації разом з комісією з найменувань та пам'ятних знаків міськдержадміністрації до 15 грудня ц. р. внести відповідні пропозиції на розгляд сесії Київради.

3. Вважати за необхідне здійснити до кінця 1997 року перенесення з вулиць, площ та проспектів Києва в інші місця пам'ятників вождям і діячам більшовицької партії: Леніну (Ульянову) В.І., Косіору С.В., Петровському Г.І., Мануїльському Д.З., Іванову А.В. та ін.

4. Київській міській державній адміністрації вжити необхідні заходи по забезпеченню виконання цього рішення.

5. Рішення опублікувати в газетах "Хрещатик" та "Столиця" й оприлюднити через інші засоби масової інформації.

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань самоврядування, зв'язків з об'єднаннями громадян і засобами масової інформації.

 

 

Головуючий

М. ГРАБАР, депутат 35 в. о.