КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
X сесія VI скликання

РІШЕННЯ

від 20 вересня 2012 року N 68/8352

Про деякі заходи здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов у місті Києві

Відповідно до статті 47 Конституції України, статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 19 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії", враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 N 343 "Про затвердження Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов", з метою забезпечення реалізації житлових прав громадян - працівників підприємств, установ і організацій міського господарства, які перебувають на квартирному обліку, Київська міська рада вирішила:

1. Надати часткову компенсацію вартості житла громадянам, які виявили бажання збудувати житло за державною програмою здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов та є працівниками підприємств, установ та організацій комунальної власності територіальної громади міста Києва: педагогічним працівникам, медичним працівникам, працівникам служб соціального захисту, підприємств житлово-комунального господарства, закладів культури, комунального підприємства "Київпастранс", комунального об'єднання "Київзеленбуд", комунального підприємства "Київський метрополітен", комунального підприємства "Київміськсвітло", комунального підприємства "Плесо", комунальної корпорації "Київавтодор", а також публічного акціонерного товариства "Київхліб", підприємств Київської міської організації Українського товариства сліпих (УВП-1, УВП-2, УВП-3, УВП-4) та Київського дослідно-виробничого підприємства "Контакт" Українського товариства глухих.

2. Встановити, що:

2.1. Часткова компенсація вартості житла згідно з цим рішенням надається громадянам, зазначеним у пункті 1 цього рішення та стосовно яких банківською установою прийнято рішення про надання кредиту, шляхом оплати частини обов'язкового власного внеску позичальника, розрахованого банківською установою, на рахунок громадянина, відкритий в банківській установі для отримання кредитних ресурсів, та відповідно до договору, укладеного між Іпотечним центром в м. Києві та Київській області Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" (далі - Іпотечний центр), банківською установою та громадянином.

2.2. Часткова компенсація вартості житла надається у розмірі:

- 50 % власного внеску позичальника - для громадян, які перебувають на квартирному обліку не менше трьох років і пропрацювали на підприємстві (установі, організації) не менше трьох років, але не більше 10 % вартості житла;

- 100 % власного внеску позичальника - для громадян, які перебувають на квартирному обліку п'ять і більше років і пропрацювали на підприємстві (в установі, організації) не менше 10 років, але не більше 20 % вартості житла.

2.3. Часткова компенсація вартості житла надається по об'єктах житлового будівництва, перелік яких визначається відповідно до пункту 4 Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 N 343, вартість будівництва 1 кв. м яких не перевищує розрахункову вартість житла, встановлену для міста Києва, у розмірі 7000 грн. за 1 кв. м загальної площі.

3. Головному управлінню житлового забезпечення виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) укласти з Іпотечним центром договір, яким передбачити порядок надання реєстру осіб, зазначених у підпункті 2.1 пункту 2 цього рішення, із відомостями про суму часткової компенсації вартості житла при реалізації Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 N 343, порядок перерахування Головним управлінням житлового забезпечення виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) коштів Іпотечному центру для часткової компенсації вартості житла відповідно до цього рішення та інші умови.

4. Передбачити, що для отримання часткової компенсації вартості житла громадяни, зазначені у підпункті 2.1 пункту 2 цього рішення, надають до Головного управління житлового забезпечення виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації):

- заяву про надання часткової компенсації вартості житла;

- довідку про перебування на квартирному обліку;

- довідку з місця роботи;

- копію договору часткової компенсації процентів позичальнику.

5. Виконавчому органу Київради (Київській міській державній адміністрації):

5.1. Передбачити при коригуванні бюджету міста Києва на 2012 рік виділення 25 млн. грн. для надання часткової компенсації вартості житла у поточному році згідно з цим рішенням.

5.2. Забезпечити внесення відповідних змін до Програми будівництва (придбання) доступного житла у м. Києві на 2010 - 2017 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 16.09.2010 N 30/4842, та Програми соціально-економічного розвитку м. Києва на 2012 рік.

5.3. За результатами реалізації цього рішення у 2012 році опрацювати питання щодо розширення переліку категорій громадян, які перебувають на квартирному обліку та яким може бути надана часткова компенсація вартості житла.

6. Уповноважити Головне управління житлового забезпечення виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) надавати методичні рекомендації та роз'яснення з питань застосування цього рішення.

7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

 

Заступник міського голови -
секретар Київради

Г. Герега