КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
II сесія VII скликання

РІШЕННЯ

від 9 грудня 2014 року N 525/525

Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради щодо надання допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції та сім'ям киян, які загинули під час проведення антитерористичної операції

Відповідно до статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", частини четвертої статті 2 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", з метою забезпечення соціального захисту киян - учасників антитерористичної операції та їх сімей, а також сімей загиблих (померлих) киян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, Київська міська рада вирішила:

1. Внести до рішення Київської міської ради від 09 жовтня 2014 року N 271/271 "Про затвердження Порядку надання допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції та сім'ям киян, які загинули під час проведення антитерористичної операції" такі зміни та доповнення:

1.1. Пункт 2 рішення доповнити словами "у порядку згідно з додатком 1, що додається".

1.2. Пункт 3 рішення вилучити.

У зв'язку з цим пункти 4 - 7 рішення вважати відповідно пунктами 3 - 6.

1.3. Пункт 3 рішення викласти в такій редакції:

"3. Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) прийняти до відома та забезпечити реалізацію цього рішення".

1.4. У пункті 4 рішення:

Підпункт 4.3 доповнити словами "та щомісячної адресної матеріальної допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих) киян під час проведення антитерористичної операції для покриття витрат на оплату ними житлово-комунальних послуг".

Доповнити новим підпунктом 4.6 такого змісту:

"4.6. Щорічно при формуванні бюджету міста Києва передбачати видатки на надання щомісячної адресної матеріальної допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих) киян під час проведення антитерористичної операції для покриття витрат на оплату ними житлово-комунальних послуг".

1.5. Абзац 1 пункту 8 Порядку надання допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції та сім'ям киян, які загинули під час проведення антитерористичної операції, затвердженого рішенням Київської міської ради від 09 жовтня 2014 року N 271/271, викласти в такій редакції:

"8. Компенсація витрат дороговартісного лікування та відшкодування витрат на складне протезування здійснюється у грошовому вигляді на підставі розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), розробленого Департаментом соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), враховуючи рішення Комісії з вирішення питань надання допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції, утвореної виконавчим органом Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Комісія)".

2. Доповнити абзац 16 пункту 3 рішення Київської міської ради від 04 вересня 2014 року N 46/46 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 17 лютого 2011 року N 19/5406 "Про затвердження міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2011 - 2015 роки" та фінансування її заходів у 2014 році" після слів "проведення АТО" словами "а також адресної матеріальної допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих) киян під час проведення антитерористичної операції для покриття витрат на оплату ними житлово-комунальних послуг".

3. Затвердити зміни до міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2011 - 2015 роки", затвердженої рішенням Київської міської ради від 17 лютого 2011 року N 19/5406 (в редакції рішення Київської міської ради від 04 вересня 2014 року N 46/46), згідно з додатком 2 до цього рішення.

4. Офіційно оприлюднити це рішення у газеті Київської міської ради "Хрещатик".

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань охорони здоров'я та соціальної політики.

 

Київський міський голова

В. Кличко


 

Додаток 1
до рішення Київської міської ради
09.12.2014 N 525/525


Порядок
покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг киянам - учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих) киян під час проведення антитерористичної операції

1. Цей Порядок визначає механізм покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг киянам - учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих) киян під час проведення антитерористичної операції шляхом надання їм щомісячної адресної матеріальної допомоги за рахунок коштів, передбачених в бюджеті міста Києва на виконання заходів, передбачених міською цільовою програмою "Турбота. Назустріч киянам" на 2011 - 2015 роки", затвердженої рішенням Київської міської ради від 17 лютого 2011 року N 19/5406, у межах видатків на відповідний рік.

2. Щомісячна адресна матеріальна допомога для покриття витрат на оплату киянам - учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих) киян під час проведення антитерористичної операції житлово-комунальних послуг (далі - матеріальна допомога) надається:

учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, зареєстрованим у місті Києві на одній житловій площі;

членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, зареєстрованим у місті Києві.

3. Матеріальна допомога надається на оплату житлово-комунальних послуг (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення та вивезення побутових відходів та рідких нечистот) у межах норм споживання житлово-комунальних послуг (соціальна норма житла, соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами), встановлених для громадян, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року N 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування".

4. До членів сімей киян - учасників антитерористичної операції належать:

дружина (чоловік), неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням учасників антитерористичної операції, та проживають разом з учасником антитерористичної операції;

до членів сімей киян, які загинули (померли) під час участі в антитерористичній операції, належать:

утриманці загиблого (померлого), яким у зв'язку з цим виплачується пенсія; дружина (чоловік), які не одружились вдруге, незалежно від того, виплачується їм пенсія чи ні, їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; батьки; особа, яка знаходилась під опікою або піклуванням учасників антитерористичної операції, та проживали разом з ним (далі - члени сімей).

5. Для призначення матеріальної допомоги учасники антитерористичної операції або один із повнолітніх членів сімей учасників антитерористичної операції та сімей киян, які загинули під час проведення антитерористичної операції, звертаються до управління праці та соціального захисту населення районної в місті Києві державної адміністрації за місцем реєстрації.

В разі зміни місця проживання отримувач допомоги зобов'язаний про це повідомити управлінню праці та соціального захисту населення районної в місті Києві державної адміністрації.

6. Матеріальна допомога призначається на підставі заяви, до якої додаються такі документи:

• копія паспорта (1, 2, 11 і 12 сторінки);

• копія ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів;

• оригінал довідки з місця реєстрації про склад сім'ї (форма N 3);

• копія довідки або іншого документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції, зокрема довідок, виданих командирами (начальниками) військових частин (органів, підрозділів), або іншими керівниками підприємств, установ, організацій, закладів, у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи та заклади, в складі яких проходили службу чи працювали особи, із зазначенням періоду участі;

• копія свідоцтва про шлюб (за необхідності);

• копія свідоцтва про народження (за необхідності);

• копія свідоцтва про смерть (для членів сім'ї загиблих).

7. Матеріальна допомога призначається з моменту звернення, але не раніше набрання чинності рішенням Київської міської ради від 09 жовтня 2014 року N 271/271 "Про затвердження Порядку надання допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції та сім'ям киян, які загинули під час проведення антитерористичної операції" та дати прибуття в зону антитерористичної операції.

8. Виплата матеріальної допомоги припиняється у разі встановлення статусу згідно з Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", але не раніше місяця звернення про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до встановленого статусу.

9. Матеріальна допомога надається у таких розмірах:

340,0 грн. - на сім'ю з однієї особи;

604,0 грн. - на сім'ю з двох осіб;

850,0 грн. - на сім'ю з трьох осіб;

1083,0 грн. - на сім'ю з чотирьох осіб та більше.

10. Облік громадян, які звертаються за матеріальною допомогою, здійснюють управління праці та соціального захисту населення районних в місті Києві державних адміністрацій за місцем реєстрації заявників.

 

Київський міський голова

В. Кличко


 

Додаток 2
до рішення Київської міської ради
09.12.2014 N 525/525


Зміни
до міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2011 - 2015 роки", затвердженої рішенням Київської міської ради від 17.02.2011 N 19/5406 (в редакції рішення Київської міської ради від 04 вересня 2014 року N 46/46)

1. У розділі 7 "Напрями діяльності та заходи міської цільової програми "Турбота. Назустріч киянам" на 2011 - 2015 роки", пункти 1 - 3, позицію 1 викласти в такій редакції:

N п/п

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)

Перелік заходів програми

Строк виконання заходу

Виконавці

Джерела фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування (вартість), тис. грн.,
у тому числі:

Очікуваний результат

I етап

II етап

2011 рік

2012 рік

2013 рік

2014 рік

2015 рік

1

Адресна матеріальна допомога

1. Надавати одноразову адресну соціальну матеріальну допомогу окремим категоріям соціально незахищених верств населення, ветеранам війни м. Києва

2011 - 2015

Департамент соціальної політики

Бюджет м. Києва

21449,5

380951,5

199367,2

0,0

393151,5

I етап
Показники продукту
Кількість одержувачів - 142,1 тис. осіб (2 виплати)
Показник ефективності
Середній розмір допомоги - 105 грн.
Показник якості
Відсоток збільшення середнього розміру допомоги до минулого року - 5 %
II етап
Показники продукту
Кількість одержувачів - 300,0 тис. осіб (12 виплат)
Показник ефективності
Середній розмір допомоги - 210 грн.
Показник якості
Відсоток збільшення середнього розміру допомоги до минулого року - 0 %

 

 

2. Забезпечення надання допомоги на поховання та компенсацію витрат, пов'язаних із дороговартісним лікуванням, киянам - учасникам бойових дій АТО

2014 - 2015

Департамент соціальної політики

Бюджет м. Києва

0,0

0,0

0,0

11708,5

11708,5

Показники продукту
Кількість одержувачів - 500 осіб
Показник ефективності
Середній розмір допомоги - 20,0 тис. грн.

 

 

3. На надання матеріальної допомоги киянам - учасникам АТО, членам сімей загиблих киян під час проведення АТО, а також щомісячної адресної матеріальної допомоги киянам - учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих) киян під час проведення антитерористичної операції для покриття витрат на оплату ними житлово-комунальних послуг

2014 - 2015

Департамент соціальної політики

Бюджет м. Києва

0,0

0,0

0,0

10000,0

60100,0

Показники продукту
Кількість одержувачів - 5800 осіб
Показник ефективності
Середній розмір допомоги - 10,3 тис. грн.


 

Київський міський голова

В. Кличко