КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
VI сесія VIII скликання

РІШЕННЯ

від 17 травня 2018 року N 806/4870

Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакета докорінних перетворень

Відповідно до Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Регламенту Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 07.07.2016 N 579/579, Київська міська рада вирішила:

1. Направити звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакета докорінних перетворень згідно з додатком до цього рішення.

2. Офіційно оприлюднити це рішення в газеті Київської міської ради "Хрещатик".

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків та на постійну комісію Київської міської ради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції.

 

Київський міський голова

В. Кличко


 

Додаток
до рішення Київської міської ради
17.05.2018 N 806/4870


Звернення
Київської міської ради до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакета докорінних перетворень

Найбільші виклики, які сьогодні постали перед українцями, це - війна, корупція і тотальне зубожіння нації. Але найстрашніше - непевність у завтрашньому дні, тривога кожного українця за майбутнє дітей. Причиною цього є олігархія.

По-перше, олігархія є основою системної корупції. Попри створення нових антикорупційних органів і задекларовану на найвищому рівні боротьбу з корупцією, її рівень лише зростає. Боротьба триває лише з окремими проявами корупції, а це не може розв'язати проблему системно. Бо не торкається її основи - олігархії, яка є зрощенням великого кримінального капіталу з державною владою. Адже саме олігархи залишаються головними акціонерами влади в Україні протягом чверті століття. Це вони корумпують увесь державний апарат, за що отримують можливості за безцінь приватизувати підприємства та творити приватні монополії, не платити податків і вивозити награбоване в офшори, "освоювати" державний бюджет через різноманітні тендери та дотації, обкладати українців непомірними тарифами та цінами за товари і послуги.

По-друге, олігархія є причиною зубожіння українців. Падіння рівня життя тотальної більшості українців - це зовсім не "дешевий популізм", а доконаний математичний факт. У визискуваній олігархами Україні її громадяни мусять працювати за 190 євро на місяць, що є найнижчою чистою середньою зарплатнею в Європі. Ця сума у понад п'ять разів менша за середню зарплатню у крихітній непромисловій Естонії, яка одночасно з нами позбулася колгоспного совєцького ярма, майже в чотири рази менша за середню заробітну плату в Польщі, яка починала з нижчих порівняно з Україною стартових позицій на початку 90-х рр., і навіть менша, ніж у сусідніх Білорусі та Молдові.

По-третє, олігархи є лютими ворогами середнього класу. Вони панічно бояться конкуренції, яка підриває їхню монополію як найшвидший спосіб отримання надприбутків. Олігархи прагнуть закріпачити українців, змусити націю працювати на себе запівдурно, але купувати - втридорога. Тому олігархія ніколи не дасть підняти голову середньому класу. Як наслідок, серед працьовитих українців є лише 3 - 5 % реального середнього класу, а в розвинутих країнах - від 40 до 70 %.

По-четверте, олігархія зацікавлена у війні без кінця. Бо поки Нація воює, олігархи мародерствують. Вони гендлюють із країною-агресором та ведуть торгівлю на крові з окупованими територіями. Поки цивілізований світ впроваджує санкції, влада України... нарощує на 28 % товарообіг із країною-агресором, а громадяни Московії, які включені до санкційних списків Європи та США, досі володіють третиною українських обленерго.

Єдиний шлях подолати олігархію - це запровадити в життя Антиолігархічний пакет докорінних перетворень, майже всі законопроекти якого зареєстровані у Верховній Раді:

1. Повернення капіталів з офшорів і ліквідація схем виведення грошей з України:

- "Про денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї" N 0001-1 від 02.12.2014;

- "Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування" N 1112 від 28.11.2014.

2. Демонополізація та ліквідація олігархічної моделі економіки:

- "Про ліквідацію приватних монополій" N 1109 від 28.11.2014.

3. Заборона приватизації стратегічних підприємств:

- "Про внесення змін до Закону України "Про приватизацію державного майна" (щодо мораторію на приватизацію державного майна до стабілізації ситуації у державі)" N 2424а від 21.07.2015.

4. Деолігархізація енергетики та справедливі тарифи:

- "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення енергетичної безпеки України)" N 6341 від 11.04.2017;

- "Про внесення змін до Закону України "Про ринок природного газу" (щодо особливостей функціонування газорозподільної системи)" N 6583 від 12.06.2017;

- "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України" N 2408а від 17.07.2015.

5. Земля - власність нації:

- "Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення" N 2906 від 19.05.2015.

Ці законопроекти спрямовані на підрив самих основ олігархічного ладу в Україні. Необхідно якнайшвидше запустити цей процес, бо часу на бутафорні реформи вже немає - вікно можливостей для докорінних перетворень в Україні зачиняється, а наслідком залишення олігархів при владі може стати втрата держави.

Наголошуємо, що проведення реальної деолігархізації було однією з головних вимог Революції Гідності, а сьогодні є найпершим завданням від вашого працедавця - Українського народу.

Враховуючи вищевикладене, ми, депутати Київської міської ради, вимагаємо від Верховної Ради України негайно внести на розгляд та ухвалити Антиолігархічний пакет докорінних перетворень.

Тільки таким шляхом ми витягнемо Україну з ями корупції, зубожіння та війни.

 

Київський міський голова

В. Кличко